Balsam brązujący MOKOSH -26%! Zobacz ofertę

Kategorie

Większość dzieci nie lubi mycia zębów, jednak bardzo ważne jest to, aby je umiejętnie do tego przekonać. Pierwszym i zwykle najbardziej skutecznym sposobem jest odpowiednia pasta do zębów dla dzieci. Powinna być delikatna, musi dokładnie czyścić zęby i pysznie smakować! Dobra pasta do zębów dla dzieci jest bezpieczna w razie jej połknięcia. Usuwa płytkę nazębną i chroni szkliwo, delikatnie pielęgnuje i skutecznie oczyszcza.
Jaka pasta dla dzieci będzie najlepsza?
Pasta do zębów dla dzieci musi chronić zęby przed próchnicą. Ma mieć przyjemny smak, który zachęci dziecko do regularnej pielęgnacji jamy ustnej. Jeśli dziecko nie chce myć zębów, warto przypomnieć sobie prostą zasadę, że przykład idzie z góry, dlatego dobrze jest, gdy rodzice szczotkują zęby razem z dzieckiem, ucząc je dobrych nawyków. Pasta dla dzieci powinna być nałożona na szczoteczkę tak, by jej porcja nie była większa niż ziarnko grochu, samo mycie zębów powinno trwać minutę. Warto, by ta czynność stała się zabawą, a nie przykrym obowiązkiem.
Pasta do zębów dla dzieci - pielęgnacja pierwszych zębów.
Dobre nawyki buduje się od najmłodszego, dlatego już u niemowląt powinno się dbać o higienę jamy ustnej przemywając dziąsła dwa razy dziennie. Pielęgnacja ta powinna się zmienić zaraz po wyrośnięciu pierwszego zęba, kiedy należy wybrać pierwszą szczoteczkę i odpowiedni preparat. Powinna to być pasta dla dzieci do pierwszych ząbków. Należy pamiętać, że mleczaki są równie ważne, jak zęby stałe, a to w jaki sposób są czyszczone może mieć wpływ na kondycję zębów w przyszłości.

Higiena jamy ustnej

6 produktów