Kategorie

Kąpiel dziecka to najważniejszy element codziennej pielęgnacji. Niezwykle istotny jest zatem wybór preparatu, który oczyszcza skórę z zabrudzeń powstałych w ciągu całego dnia, natłuszcza ją, nawilża i przygotowuje do dalszych etapów pielęgnacji. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na mydło dla dzieci, żel, czy emulsję, kąpiel ma być delikatna, a oczyszczenie dokładne. Podobnie jest, gdy decydujemy się na szampon dla dzieci - ma działać dokładnie i odpowiadać na wielkie potrzeby skóry i włosów najmłodszych.
Żel do mycia dla dzieci - delikatne oczyszczanie.
Mydło dla dzieci powinno być delikatne, ma oczyszczać skórę, nie naruszając warstwy hydrolipidowej naskórka. Żel powinien nawilżać i zmiękczać skórę, dzięki czemu staje się ona bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. Żel do mycia dla dzieci może być stosowany jako płyn do kąpieli lub nanoszony bezpośrednio na skórę. Nakłada się go na wilgotną skórę, wmasowuje, a następnie spłukuje ciepłą wodą. Dobre mydło dla dzieci nie powoduje uczucia ściągnięcia, ani pieczenia, a skóra po umyciu jest miękka i natłuszczona.
Jaki szampon do włosów dla dzieci wybrać?
Najlepszy szampon do włosów dla dzieci nie szczypie w oczy. Ta jego cecha z pewnością jest najważniejsza dla najmłodszych. Szampon ten powinien delikatnie oczyszczać włosy, chroniąc skórę przed wysuszeniem i powstawaniem podrażnień. Wybierając szampon do włosów dla dzieci należy zwrócić uwagę, dla dzieci w jakim wieku jest on przeznaczony. Szampon dla niemowląt ma inne składniki niż kosmetyki dla starszych dzieci. Kupując preparaty dla dzieci powyżej pierwszego roku życia, u których włosy są dłuższe, warto wybierać taki, który ma ułatwiać rozczesywanie i sprawia, że włosy nie elektryzują się. Szampon dla niemowląt nie powoduje podrażnień nosa
i oczu w czasie kąpieli, jego zadaniem jest ochrona i stymulacja naturalnej bariery ochronnej skóry.

Kąpiel

29 produktów
Wyświetlono 24 z 29 produkty
Pokaż kolejne 24 produkty