Kategorie

Żele, kremy i masła

45 produktów

Choć stopy odkrywamy tylko latem, warto, by pielęgnacja trwała cały rok. Stopy przez chodzenie, skarpetki, źle dobrane obuwie i pocenie narażone są na bardzo wiele dolegliwości, którym pomoże odpowiednia pielęgnacja.
Jak stosować krem do stóp?
Skóra stóp wbrew naszym wyobrażeniom jest bardzo delikatna i potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Przeważnie wystarczy dobry krem do stóp, który rozwiąże większość problemów, z którymi stopy się borykają. Skóra stóp ma skłonności do powstawania odcisków i zgrubień, aby nie dopuścić do bolesnych pęknięć należy wybrać odpowiedni krem do stóp i stosować go rano i wieczorem po myciu. Regularne smarowanie stóp kremem sprawi, że będą wyglądać estetycznie, a latem zachwycą wypielęgnowaną i zadbaną skórą przyciągając zazdrosne spojrzenia.
Jaki balsam do stóp wybrać?
Wybierając balsam do stóp należy przyjrzeć się składowi preparatu. Skóra popękana wymaga koncentratu witaminowego, bogatego w witaminy A i F, które przyspieszą regenerację uszkodzeń, dodatkowo zawarta w nim alantoina i pantenol łagodzi powstałe urazy. Jeśli skóra stóp zbyt mocno się poci, należy wybrać krem do stóp, który pełni rolę antyperspirantu, sprawi, że skóra będzie sucha i jednocześnie nawilżona. Kremy do stóp powinny wykazywać także właściwości antyseptyczne i przeciwgrzybicze, by zapobiec możliwym infekcjom i stanom zapalnym.
Pielęgnacja pięt - wybieramy krem do pięt
Pękające pięty to poważny problem estetyczny, skóra w tym obszarze ma wówczas niezdrowy kolor, a powstałe rany są bolesne. Jeśli szczególnej opieki wymagają pięty, warto zdecydować się na natłuszczający krem do pięt, pozwala on cieszyć się miękką i delikatną skórą. Krem taki powinien w swym składzie zawierać mocznik, który dobrze radzi sobie ze zgrubiałą skórą zmiękczając ją.