Kategorie

Kosmetyki na zimę

Niskie temperatury, mróz i zimny, porywisty wiatr to czynniki, które mogą mieć niemały wpływ na stan oraz kondycję naszej skóry. Równie negatywne skutki przynosi przebywanie w intensywnie ogrzewanych pomieszczeniach oraz praktykowanie długich kąpieli. Dlatego jeśli chcesz zadbać o swoją skórę w tym wyjątkowo trudnym dla niej okresie, to znalazłeś się w dobrym miejscu. W rozbudowanym asortymencie naszej drogerii internetowej znajdziesz różnorodne kosmetyki na zimę o silnym działaniu odżywiającym oraz ochronnym. Pożegnaj z nami uczucie suchej, szorstkiej, podrażnionej skóry i koniecznie zapoznaj się z aktualną ofertą, w której nie mogło zabraknąć również kompaktowych balsamów do ust oraz bogatych w składniki aktywne kremów do rąk.

634 produktów

Silnie odżywcze kosmetyki na zimę

Aby cieszyć się miękką oraz zdrową skórą zdecydowanie warto zainwestować w stosowne kosmetyki na zimę. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta! Otóż kosmetyki zimowe działają nie tylko odżywiająco, lecz także tworzą skuteczną barierę ochronną przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Z tego też względu należy w nich szukać m.in.:

  • witamin A, E i C odpowiedzialnych za odpowiedni poziom nawilżenia, procesy regenerujące, działanie przeciwrodnikowe oraz wzmocnienie bariery ochronnej,
  • olejów i maseł pochodzenia roślinnego, będących emolientami, działającymi wzmacniająco na warstwę lipidową naskórka,
  • gliceryny, wiążącej cząsteczki wody, a tym samym zapewniającej odpowiednią wilgotność naskórka,
  • pantenolu i alantoiny, działających łagodząco,
  • filtrów UV.

Kosmetyki zimowe, których nie może zabraknąć w Twojej pielęgnacji

Kosmetyki zimowe podobnie jak pozostałe preparaty do pielęgnacji, powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojej skóry. Jeśli posiada ona cechy cery tłustej bądź mieszanej, sięgnij wówczas po kosmetyki na zimę o lekkiej konsystencji, bez dodatku parafiny, gdyż ta może niekiedy przyczynić się do zapychania porów. Do pielęgnacji skóry bardzo suchej szczególnie polecamy z kolei kosmetyk zimowe bogate w składniki o działaniu silnie natłuszczającym, takie jak ceramidy czy mocznik. Podobnie jak w przypadku cery naczynkowej, która w okresie zimowym może stać się podrażniona i – co więcej – ulec pękaniu. Niemniej najlepiej, aby w składzie znalazły się m.in. witaminy oraz oleje pochodzenia roślinnego.