Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) Pigment S.C. Tomasz Marzec, Jolanta Stelmach informuje, iż:
Sprawdź swoją pocztę. Wysłaliśmy Ci wiadomość
z instrukcjami dotyczącymi odzyskania hasła.
Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły
Menu
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
r
s
t
v
w
y
z
Hydrolat oczarowy robi ostatnio w świecie kosmetycznym zawrotną karierę. Dlaczego jest gwiazdą wśród półproduktów?
Nasza gwiazda pochodzi z Ameryki Północnej. Gałęzie, liście i kora, ze względu na właściwości lecznicze, były wykorzystywane już przez Indian, którzy uznawali oczar za roślinę magiczną. Przemywano nim skaleczenia i rany, a stosowany jako okłady, zmniejszał bóle reumatyczne.
Hydrolat pozyskiwany jest podczas destylacji liści lub kory drzewa oczarowego z parą wodną. Ma pH 4,5-5,5 i delikatny zapach ziołowy.
Działa silnie odmładzająco, zmniejsza zaczerwienienia skóry i łagodzi stany zapalne oraz ściąga i nawilża naskórek. Przed nałożeniem go na skórę, rozcieńcz z wodą w proporcjach 1:1.
Hydrolat jest surowcem kosmetycznym, dlatego mieszaj go z innymi półproduktami. Do 5% hydrolatu oczarowego może znajdować się w kosmetykach do cery naczyniowej, mieszanej i tłustej z rozszerzonymi porami. Aż 30% nie zaszkodzi z kolei cerze trądzikowej. Zanim nałożysz kosmetyk na skórę, przetestuj go na jej wybranym fragmencie.
Hamamelis Virginiana Leaf Water, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Aqua, Citric Acid.