Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej: RODO) Pigment S.C. Tomasz Marzec, Jolanta Stelmach informuje, iż:
Sprawdź swoją pocztę. Wysłaliśmy Ci wiadomość
z instrukcjami dotyczącymi odzyskania hasła.
Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły
Menu
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
r
s
t
v
w
y
z
Postać: biały, bardzo drobny proszek, rozpuszczalny w olejach i alkoholu, nierozpuszczalny w wodzie.
Masa łyżeczki 2.5 ml - 1.34 g (1 ml waży 0.54 g)
Jest to kwas rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu kwas salicylowy oprócz właściwości złuszczających, ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb skóry. Dociera w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie przy trądziku. Przyczynia się do odblokowania porów, zapobiega tworzeniu się wyprysków oraz pomaga oczyścić skórę z zaskórników. Preparaty z kwasem BHA polecane są dla skóry skłonnej do zanieczyszczonych porów i trądziku. Kwas salicylowy działa łagodniej (brak takich reakcji jak pieczenie, szczypanie i nadmiernego złuszczania się skóry) niż kwasy AHA. Może być też stosowany przy cerze suchej z zanieczyszczonymi porami.
Aby kwasy BHA, mogły skutecznie działać trzeba użyć je w odpowiednim stężeniu oraz przy odpowiednim pH kosmetyku. Kwasy BHA najskuteczniej złuszczają warstwę rogową gdy są zastosowane w stężeniu 1-2%. Optymalna wartość pH to 3.
Kwasy BHA w kosmetykach
Jak stosować kosmetyki z kwasami BHA?
W przypadku cery suchej preparaty z kwasem BHA można używać podobnie jak produkty z kwasami AHA, czyli po 5-6 miesiącach regularnego stosowania dobrze jest zrobić kilka miesięcy przerwy (3-4 miesiące) a potem znowu powrócić do stosowania.
Osoby z cerą tłustą z tendencją do wyprysków mogą używać kosmetyków z kwasem BHA w sposób ciągły bez obawy, że po dłuższym czasie stosowania przestają tak skutecznie działać jak to jest w przypadku kwasów AHA.
Preparaty z kwasami BHA można także używać wszędzie tam, gdzie mamy problemy z wypryskami np. dekolt, plecy.
Mimo, że kwas salicylowy działa łagodniej niż kwasy AHA to także może wywoływać reakcję alergiczną.
Składniki INCI:
Salicylic Acid
Jeśli szukasz mocnego, a jednocześnie nieinwazyjnego peelingu, sięgnij po ten niepozorny biały proszek. Korund kosmetyczny (tlenek aluminium) w mikrokryształkach możesz wykorzystywać do mikrodermabrazji zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i u siebie w domu, jako przygotowanie skóry do innych zabiegów kosmetycznych. W nieinwazyjny sposób usuwa martwe...
Olej arganowy ma silne właściwości regenerujące skórę, włosy i paznokcie. Działa przeciwzmarszczkowo i nawilżająco. Ma działanie wygładzające, ujędrniające. Łagodzi podrażnienia skórne i wspiera walkę z problemami skórnymi. Oczyszcza skórę i normalizuje ją. Olej arganowy doskonale sprawdzi się do pielęgnacji: cery dojrzałej, cery wymagającej...
Potrójny kwas hialuronowy w stężeniu 1,5% to mieszanka 3 kwasów hialuronowych o różnej masie cząsteczkowej: 0,5% kwasu wielkocząsteczkowego o masie o masie 1.0-1.8 MDA tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną, która zapobiega uciekaniu wody z wnętrza. 0,5% kwasu małocząsteczkowegoo masie 100 000 - 400 000 DA nawilża i zwiększa przenikanie...