Czy tipsy niszczą paznokcie? Czy klej do tipsów jest szkodliwy?

Czy tipsy niszczą paznokcie? Czy klej do tipsów jest szkodliwy?
Ogólne, Ciało, Lifestyle
Spis treści

Piękne i zadbane dłonie to nasza wizytówka, dlatego nic dziwnego, że marzymy o ładnych i długich paznokciach, które przy okazji optycznie wydłużą palce. Jednak czasami trudno osiągnąć taki efekt na naturalnej płytce paznokcia, gdyż ta wyróżnia się osłabioną kondycją, a co za tym idzie tendencją do kruszenia i/lub łamania. Na szczęście branża kosmetyczna nie zawodzi i istnieją różnorodne metody, z pomocą których można wykonać przepiękny manicure. Jedną z nich jest przedłużenie naturalnej płytki paznokcia za pomocą tipsów. Owiane złą sławą ponownie wracają do łask, pozwalając na trwałe i wytrzymałe utwardzenie paznokci wraz z ich stylizacją. Pomimo tego wiele osób zastanawia się, czy tipsy niszczą paznokcie oraz czy klej do tipsów jest szkodliwy. Przychodzimy zatem z pomocą, odpowiadając na powyższe pytania w poniższym artykule.

Czy tipsy plastikowe niszczą paznokcie?

Metody przedłużania paznokci zyskują na popularności, a co za tym idzie, w głowach klientów pojawiają się kolejne trapiące pytania. Zdecydowanie najpopularniejszym z nich jest – czy tipsy plastikowe niszczą paznokcie? Na to pytanie niestety nie możemy udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jest to kwestia indywidualna uzależniona od umiejętności osoby wykonującej manicure, jak i ściągającej sztuczne paznokcie. Niektórzy noszą sztuczne paznokcie przez lata i ten sposób przedłużania w żaden sposób nie wpływa na kondycję ich naturalnej płytki paznokcia. Inni jednak uważają, że już na etapie matowienia płytki paznokcia za pomocą bloczka polerskiego przyczyniamy się do osłabienia jej kondycji. Ponadto nie możemy zapomnieć o obecności specjalnego kleju stosowanego do przymocowania. Warto również pamiętać, że może nie tyle same tipsy, ile ich zdejmowanie, może skutecznie osłabić płytkę paznokcia sprawiając, że nie charakteryzuje się tak dobrą odpornością na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Dodatkowo ze względu na brak styczności z powietrzem po zdjęciu tipsów nasze paznokcie są miękkie oraz wilgotne.

Akrylowe i żelowe tipsy – czy niszczą paznokcie?

Tipsy imitują naturalne paznokcie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się podczas zabiegu ich przedłużania. Wykonywane z tworzywa sztucznego za sprawą specjalnego kleju do tipsów zostają przymocowane do płytki paznokcia, a następnie są poddawane dalszym etapom stylizacji. Naturalne paznokcie można przedłużyć na dwa sposoby, równocześnie wykorzystując ich sztuczne odpowiedniki. Pierwsza metoda polega na przyklejeniu tipsa do wcześniej wypolerowanego naturalnego paznokcia, a następnie nałożeniu akrylu wraz ze specjalnym płynem, który dodatkowo utwardza manicure. Uzyskany tym sposobem manicure jest wysoce wytrzymały na uszkodzenia. Druga metoda natomiast wymaga zastosowania żelu, który pod wpływem specjalnej lampy z promieniami UV ulega utwardzeniu. Najczęściej efekty utrzymują się przez okres od dwóch do nawet czterech tygodni. Niemniej akrylowe lub żelowe tipsy – czy niszą paznokcie? Należy pamiętać, że w celu uniknięcia ewentualnych uszkodzeń należy umówić się do zaufanego salonu kosmetycznego w celu uzupełnienia odrostów. W innym wypadku samodzielne ściąganie tipsów dodatkowo utwardzonych akrylem lub żelu może przyczynić się do powstania znacznych uszkodzeń naturalnej płytki paznokcia i w efekcie znacznego osłabienia jej kondycji.

Czy klej do tipsów jest szkodliwy?

Klej do tipsów to nieodłączny element przedłużania naturalnej płytki za pomocą sztucznych paznokci. Należy pamiętać, że nie powinien być on produktem wybranym przypadkowo. Dlaczego? Czy klej do tipsów jest szkodliwy? Czy klej do tipsów niszczy paznokcie? Na początek należy zaznaczyć, że na rynku kosmetycznym można znaleźć naprawdę wiele klejów do tipsów, które pozwolą na wykonanie estetycznego, trwałego i wytrzymałego manicure w zaciszu domowym. Zdecydowanie najlepiej sięgnąć po klej do tipsów od zaufanego producenta. W naszej drogerii internetowej znajdziesz m.in. klej do paznokci z pędzelkiem od Intervion. W pełni bezpieczny w użytkowaniu, trwały, przezroczysty, szybko wysychający ze względu na obecność pędzelka z powodzeniem można go równomiernie rozprowadzić przed aplikacją tipsów. Zdarza się, że klienci nie przywiązują większej uwagi do jakości wybranego kleju. Niekiedy zastępują go nawet “Kropelką” lub “SuperGlue”, co żadnym wypadku nie powinno mieć miejsca. Słabe jakościowo preparty, a także produkty stworzone w zupełnie innym celu mogą mieć wysoce negatywny wpływ na kondycję paznokcia. Mogą również spowodować przebarwienia skórne. Wybierając klej specjalnie do tego przeznaczony, możesz mieć pewność, że nie zniszczy on w znacznym stopniu Twojej naturalnej płytki i pozwoli Ci na łatwe usunięcie tipsów.

Jak dbać o paznokcie po zdjęciu tipsów?

Skoro już poznałeś odpowiedź na pytanie, czy tipsy na klej niszczą paznokcie, warto wspomnieć również o pielęgnacji naturalnej płytki po zdjęciu sztucznych paznokci. Po zdjęciu tipsów zdecydowanie warto zrobić przerwę, w trakcie której zapewnisz paznokciom odpowiedni poziom odżywienia. W tym celu warto sięgnąć po wysokiej jakości odżywki o działaniu nawilżającym, wzmacniającym lub regenerującym obfitujące w składniki pochodzenia naturalnego, a zwłaszcza witaminy. Twoja codzienna pielęgnacja paznokci może składać się z:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 3 =

INSTAGRAM DROGERIA_PIGMENT