Kategorie

Kosmetyki z ekstraktów roślin

Nie od dziś wiadomo, że natura to prawdziwa skarbnica dostarczająca produktów, które można wykorzystywać do pielęgnacji urody. Wiedziano o tym już w starożytności. Właściwości ziół i roślin leczniczych wykorzystuje się z powodzeniem na całym świecie do dzisiaj. Nowoczesna technologia połączona z tradycyjną wiedzą sprawiają, że kosmetyki z ekstraktów roślin i same ekstrakty na stałe już zagościły na półkach drogerii. Nie mogło ich więc zabraknąć także w ofercie Drogerii Pigment. Znajdziesz u nas szeroki wybór najwyższej jakości ekstraktów roślinnych – dzięki nim możesz samodzielnie stworzyć kosmetyk idealnie dopasowany do potrzeb Twojej skóry.

Właśnie aktualizujemy produkty w tej kategorii. Wróć tutaj za chwilkę.

Kosmetyki z ekstraktów roślin

Ekstrakty, czyli wyciągi z roślin o specyficznych właściwościach, powstają z kwiatów, owoców, liści lub korzeni. Otrzymuje się je za pomocą ekstrakcji, czyli oddzielenia wartościowych składników, na przykład olejów, działając na roślinę parą wodną lub rozpuszczalnikiem. Funkcję rozpuszczalnika może pełnić alkohol etylowy, glikol propylenowy lub różnego rodzaju oleje. Po ekstrakcji składnik oddziela się od rozpuszczalnika za pomocą na przykład destylacji. Tak przygotowane ekstrakty roślinne można już łączyć z formułą kremów, balsamów oraz innych produktów pielęgnacyjnych. Kosmetyki z ekstraktów roślin mogą pochwalić się dużą zawartością składników naturalnych, takich jak garbniki, flawonoidy, saponiny, olejki eteryczne, śluzy, witaminy i inne składniki mineralne przydatne do pielęgnacji skóry.

Właściwości kosmetyków z ekstraktów roślin

Kosmetyki z ekstraktami roślin cenione są za skuteczne działanie pozwalające na poprawę wyglądu skóry twarzy i całego ciała. Wśród najczęściej wymienianych zalet ekstraktów roślinnych jest ich działanie nawilżające i opóźniające procesy starzenia. Jest to możliwe między innymi dlatego, że substancje roślinne mogą mieć działanie ściągające i napinające skórę, dzięki czemu spłycają zmarszczki lub opóźniają ich pojawienie. Ponadto kosmetyki z ekstraktami roślin działają wybielająco – likwidują przebarwienia, także te wynikające z wieku. Łagodzą podrażnienia oraz pozytywnie wpływają na krążenie w naczyniach krwionośnych. To sprawia, że mogą zlikwidować pajączki czy pęknięte naczynka krwionośne. Nie bez znaczenia jest też to, że ekstrakty roślinne pochłaniają promieniowanie UV, chroniąc w ten sposób skórę.

Jak działają kosmetyki z ekstraktów roślin?

Działanie poszczególnych kosmetyków z ekstraktami z roślin zależy oczywiście od tego, z jakiej rośliny został zastosowany wyciąg w danym preparacie. I tak na przykład zawarte w ekstraktach garbniki wzmacniają odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych, a dodatkowo działają antymikrobowo. Dzięki właściwościom ściągającym mogą zmniejszać ilość wytwarzania serum oraz potu. Kosmetyki z ekstraktów roślin bogatych w garbniki, takich jak oczar, kora dębu, rozmaryn, szałwia czy skrzyp, mają działanie przeciwtrądzikowe, antypotowe, a także sprawdzają się w pielęgnacji stóp. Wśród innych popularnych składników kosmetyków z ekstraktów roślin są saponiny pochodzące na przykład z aloesu. Są one wykorzystywane w maseczkach oraz preparatach myjących i peelingujących. To jedynie przykładowe możliwości wykorzystania wyciągów roślinnych w kosmetykach.

Poznaj nasze kosmetyki z ekstraktów roślin

Oferta Drogerii Pigment to duży wybór naturalnych ekstraktów z roślin, które mogą być wykorzystane do samodzielnej produkcji kosmetyków lub dodawane do stosownych na co dzień kremów lub balsamów. Na naszych wirtualnych półkach znajdziesz na przykład retinol pozyskiwany z lucerny – ma on działanie przeciwstarzeniowe i antybakteryjne. Oferujemy też wyciągi z aloesu oraz skutecznie działające mieszanki ekstraktów z roślin. Są to kompozycje złożone z wyciągów z roślin o udowodnionym działaniu pielęgnacyjnym. Wśród nich są ekstrakty wyszczuplające składające się między innymi z bluszczu, bylicy, ruszczyka i kasztanowca. Proponujemy również wyciągi o działaniu przeciwtrądzikowym zawierające ekstrakty z nagietka, lukrecji i fiołka trójbarwnego. Sprawdź całą naszą ofertę i wybierz kosmetyki z ekstraktami roślin, które najbardziej odpowiadają potrzebom Twojej skóry.