Kategorie

Mieszanki olejów do twarzy

Ze względu na szerzące się zainteresowanie świadomą pielęgnacją mieszanki olejów do twarzy cieszą się dużą popularnością wśród każdej z grupy klientów - kobiet, mężczyzn, jak i młodzieży. Oczywiście nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, gdyż prawidłowo dopasowane do typu cery oleje do twarzy doskonale sprawdzą się nie tylko jako bomba odżywcza, ale również element zabiegu pielęgnacyjnego - OCM (Oli Cleansing Metod), dzięki któremu jesteś w stanie oczyścić skórę z resztek makijażu, kurzu oraz osadzających się w ciągu dnia cząsteczek smogu. Jeśli szukasz mieszanek olejów do twarzy, które sprostają Twoim oczekiwaniom, to nie mogłeś lepiej trafić. W ofercie Drogerii Pigment znajdziesz rozmaite produkty, zaczynając od olejów kawowych, przed oleje z róży czy opuncji figowej, po kosmetyki na bazie konopi. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem!

7 produktów

Mieszanki olejów do twarzy a typ cery

Mieszanki olejów do twarzy łączą w sobie trzy podstawowe właściwości oleju rycynowego tj. właściwości oczyszczające, antyseptyczne oraz przeciwzapalne. Tak jak przypadku tradycyjnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, aby stosowane przez Ciebie mieszanki olejków okazały się skuteczne, niezbędne jest dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb skóry. Co to oznacza? W zależności od rodzaju skóry należy dostosować proporcje olejku rycynowego oraz bazowego, które będą stanowiły swoistą odpowiedź na Twoje problemy skórne. Mając to na uwadze mieszanki do skóry suchej, powinny zawierać około 10% oleju rycynowego oraz 90% oleju bazowego np. oleju arganowego. W przypadku skóry tłustej mieszanka zalecane jest, aby mieszanka zawierała 30% oleju rycynowego oraz 70% oleju bazowego, np. olejku z czarnuszki lub tamanu. Natomiast do pielęgnacji skóry normalnej najlepiej sprawdzą się mieszanki olejów zawierające 20% oleju rycynowego i 80% oleju bazowego z awokado, jojoba czy z pestek winogron.

Dlaczego warto uwzględnić mieszanki olejów do twarzy w codziennej pielęgnacji?

Prawidłowo skomponowane mieszanki olejów do twarzy oraz ich właściwa aplikacja mogą przynieść naprawdę wiele korzyści. Przede wszystkim skóra Twojej twarzy zostanie dokładnie oczyszczona, a nieestetyczne zaskórniki oraz wągry zminimalizowane. Ponadto zmniejszy się ilość stanów zapalnych, podrażnień, przebarwień, a nawet może wystąpić wyrównanie kolorytu. Jednak co najważniejsze skóra twarzy odzyska naturalną elastyczność oraz jędrność, tym samym zachowując odpowiedni poziom nawilżenia. Należy mieć jednak na uwadze, że tylko i wyłącznie regularne stosowanie dostępnych w asortymencie Drogerii Pigment mieszanek olejów do twarzy może przynieść upragnione efekty.

Jak stosować mieszanki olejów do twarzy?

Wbrew pozorom stosowanie mieszanek olejów do twarzy wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy nałożyć niewielką ilość oleju na dłonie, poczekać aż się rozgrzeje, a w następnej kolejności delikatnymi kolistymi ruchami wmasować w skórę twarzy. Aby zabieg przeszedł pomyślnie, dodatkowo należy zmoczyć ręcznik w ciepłej wodzie, a następnie przyłożyć go do twarzy. W ten sposób pod wpływem ciepła olej wniknie w głąb skóry poprzez rozszerzone pory. Czynność należy powtórzyć od 2 do 3 razy. Na koniec wymoczyć ręcznik w zimnej wodzie i dokładnie zetrzeć zalegające oleje ze skóry twarzy. Ponadto mieszanki olejów sprawdzą się również w roli dodatku do kremu w celu zwiększenia jego właściwości odżywczych bądź olejowego serum po kremie, skutecznie wspierającego warstwę hydrolipidową. Jesteś gotowa skorzystać z dobrodziejstw mieszanek olejów do twarzy? W takim razie, do dzieła - czekamy na Twoje zamówienie!