Kategorie

Kremy do stóp z mocznikiem

Chcesz zadbać o swoje stopy, aby nie tylko latem były miękkie, przyjemne w dotyku i wolne od zrogowaceń czy popękanych pięt? W takim razie strzałem w dziesiątkę będą kosmetyki dostępne w naszym sklepie internetowym! W Drogerii Pigment przygotowaliśmy dla Ciebie bogaty wybór kremów do stóp, które pomogą Ci w uporaniu się z różnymi problemami – od przesuszeń, aż po podrażnienia. Wystarczy, że będziesz je regularnie stosować, aby już wkrótce zauważyć poprawę kondycji swojej skóry. W tej kategorii znajdziesz kremy do stóp z mocznikiem od znanych i lubianych marek. Zobacz dostępne kosmetyki i zamów je z dostawą prosto pod wskazany adres!

13 produktów

Kremy do stóp z mocznikiem – kilka słów o głównym składniku aktywnym

Skąd ta popularność, którą cieszą się kremy do stóp z mocznikiem? Jej sekretem jest główny składnik aktywny – związek występujący naturalnie w górnych warstwach skóry. Mocznik, nazywany także karbamidem, odpowiada przede wszystkim za utrzymanie optymalnego poziomu nawodnienia naskórka, ale nie tylko. To właśnie on sprawia, że skóra jest elastyczna i sprężysta oraz wygładzona. Dodatkowo pomaga w przypadku nieprzyjemnego uczucia napięcia i świądu, wspomaga walkę z rogowaceniem oraz łagodzi podrażnienia. Stosując kremy do stóp z mocznikiem, możesz ułatwić także wchłanianie innych substancji aktywnych zawartych w używanych kosmetykach, a nawet przyspieszyć regenerację. Mocznik wchodzi w skład:

W naszej ofercie znajdziesz również kremy na popękane pięty.

Komu polecamy kremy do stóp z mocznikiem?

Tak naprawdę kremy do stóp z mocznikiem są odpowiednie dla każdego. Bez względu na to, czy zmagasz się z przesuszeniem, szorstkością, czy podrażnieniami – główny składnik aktywny będzie remedium na te i wiele innych problemów. To również on pomaga we wzmocnieniu naturalnej bariery ochronnej skóry, dzięki czemu będzie mniej podatna na podrażnienia w przyszłości. Pamiętaj tylko, aby wybrać kosmetyk z odpowiednim poziomem stężenia mocznika. Przykładowo te o wartości 10-15% świetnie zmiękczają, podczas gdy formuły zawierające 40% i więcej karbamidu działają złuszczająco, dlatego nie powinny być stosowane codziennie.

Stosowanie kremów do stóp z mocznikiem

Jak wspomnieliśmy powyżej – kremy do stóp z mocznikiem o wysokim stężeniu głównego składnika aktywnego nie są przeznaczone do codziennego stosowania, ponieważ mogą powodować podrażnienia i przesuszenie. Na szczęście w naszej aktualnej ofercie znajdziesz formuły, których zawartość karbamidu pozwala na ich regularne używanie, i to nawet 2 razy dziennie. Wystarczy rano i wieczorem nanieść odrobinę kremu na stopy, a następnie dokładnie wmasować i poczekać do całkowitego wchłonięcia. Już po kilku dniach zauważysz, że skóra staje się miękka, nawilżona i widocznie wzmocniona. Jeśli zmagasz się ze zrogowaceniami, to mocznik z pewnością je zmniejszy, a po dłuższym czasie – całkowicie usunie.