Kategorie

Włosy przetłuszczające się

Włosy przetłuszczające się to takie, które szybko tracą świeżość i objętość. Często nawet po całym dniu są już oklapnięte przy nasadzie i obciążone. Oczywiście problem ten dotyczy wyłącznie osób, które muszą myć głowę codziennie. Jeśli fryzura wygląda tylko odrobinę gorzej na drugi dzień, to najprawdopodobniej nie musisz się martwić o nadmierną produkcję łoju przez gruczoły na skórze głowy. Jak odzyskać świeżość i objętość, które nie znikają kilka godzin po użyciu szamponu? W Drogerii Pigment mamy na to skuteczne rozwiązania, dzięki którym raz na zawsze pożegnasz się z tym problemem. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie w aktualnym asortymencie, a jeśli potrzebujesz pomocy w dobraniu odpowiedniej pielęgnacji – skontaktuj się z naszymi ekspertkami!

31 produktów

Włosy przetłuszczające się – jakie są ich przyczyny?

Zastanawiasz się, jakie są główne przyczyny włosów przetłuszczających się? Bardzo często głównym winowajcą jest nieodpowiednia pielęgnacja. To dobra wiadomość, bo wystarczy wprowadzić kilka zmian, aby raz na zawsze pożegnać się z tym problemem. Być może niedokładnie oczyszczasz skórę głowy – spieszysz się, nie robisz tego równomiernie i nie spłukujesz odpowiednio szamponu. A może myjesz skalp tylko raz? To błąd, który może sprawić, że włosy jeszcze szybciej się przetłuszczają. Inną przyczyną są niewłaściwie dobrane kosmetyki do pielęgnacji, na przykład szampon, który działa zbyt łagodnie, a tym samym nie radzi sobie z dokładnym usunięciem zanieczyszczeń. Oczywiście warto także pamiętać, że włosy przetłuszczające się mogą być spowodowane przez inne czynniki, w tym przede wszystkim przez problemy z tarczycą i hormonami.

Masz włosy przetłuszczające się? Zobacz, jak je pielęgnować, aby zachowały świeżość na dłużej!

Jeśli masz włosy przetłuszczające się, to najważniejszym kosmetykiem w Twojej rutynie pielęgnacyjnej jest szampon. Powinien bazować na łagodnych środkach myjących, które skutecznie odświeżają i oczyszczają skórę głowy. Unikaj produktów z wysuszającymi, drażniącymi składnikami aktywnymi, ponieważ czasami nadmierne przesuszanie skalpu prowadzi właśnie do problemu z szybkim przetłuszczaniem się włosów. Warto kupić dwa szampony – jeden do codziennego stosowania, a drugi mocniejszy do używania 1-2 razy w tygodniu. Oprócz tego polecamy Ci mycie skóry głowy dwukrotnie oraz aplikowanie masek i odżywek przed oczyszczaniem. Aby wyregulować pracę gruczołów łojowych, pomocny okaże się też peeling, który złuszczy martwy naskórek i usunie nadmiar sebum ze skóry głowy. Wystarczy stosować go raz na kilka tygodni, aby zauważyć efekt odświeżenia.

Jakie rozwiązania na włosy przetłuszczające się oferujemy w Drogerii Pigment?

Z myślą o naszych klientach przygotowaliśmy w Drogerii Pigment sprawdzone i przetestowane przez wiele osób rozwiązania dedykowane włosom przetłuszczającym się, pochodzące od takich marek jak Trust My Sister, Hairy Tale, Mila Professional, Nacomi, Anthyllis, Mawawo czy Anwen. W aktualnej ofercie znajdziesz przede wszystkim szampony oczyszczające, które skutecznie radzą sobie z usuwaniem ze skóry głowy zanieczyszczeń i jednocześnie regulują pracę gruczołów łojowych. Oprócz nich możesz zainwestować także w regulujący peeling albo wcierkę – dwa praktyczne kosmetyki, które warto włączyć do pielęgnacji bez względu na typ fryzury. Sprawdź też proponowane maski i emulsje, które świetnie dopełnią Twoją rutynę.