Kategorie

Odżywki regenerujące

Odżywki regenerujące do włosów to kosmetyki do zadań specjalnych, których zadaniem jest nie tylko pielęgnować i odżywiać pasma, ale także wspierać ich naturalne procesy naprawcze i odbudowujące. Jeśli szukasz sprawdzonego i skutecznego kosmetyku, to w naszej ofercie z pewnością znajdziesz coś dla siebie. W Drogerii Pigment przygotowaliśmy odżywki tradycyjne i bez spłukiwania pochodzące z ofert takich marek jak Cantu, Barwa czy Beaver. Ich formuły zawierają bogactwo cennych składników aktywnych, które dogłębnie pielęgnują włosy, chronią je przed dalszym zniszczeniem i regenerują zarówno na zewnątrz, jak i od wewnątrz.

120 produktów

Jak działają odżywki regenerujące do włosów?

Odżywki regenerujące do włosów są przeznaczone dla osób, które mają zniszczone, suche i widocznie osłabione pasma. Dzięki zawartości odpowiednich składników aktywnych działają przede wszystkim nawilżająco i chronią kosmyki przed utratą wody. Dodatkowo zwiększają ich elastyczność i sprężystość, przyspieszają naturalne procesy regeneracyjne czy ułatwiają rozczesywanie. Na tym jednak nie koniec! Z pomocą jednej z oferowanych odżywek możesz również ograniczyć łamanie się i wypadanie włosów, ochronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi i czynnikami zewnętrznymi, wzmocnić ich rdzeń, a do tego uzupełnić niedobory składników budulcowych.

Jakich składników szukać w odżywkach regenerujących do włosów?

Aby zamówiona odżywka regenerująca do włosów spełniła swoje zadanie, musi mieć odpowiedni skład. Czego w takim razie szukać w tego typu formułach? Znakomicie sprawdza się gliceryna, która nawilża i zwiększa objętość fryzury, oraz uwielbiany przez kobiety i mężczyzn olej arganowy. Naturalna formuła wzmacnia cebulki, odżywia i dogłębnie regeneruje pasma, a do tego ogranicza ich wypadanie. Na liście innych składników, które powinna zawierać dobra odżywka regenerująca do włosów, znalazło się także masło shea, które nawilża, chroni przed czynnikami zewnętrznymi i odżywia, olej z rzepy – wzmacnia on włosy i ogranicza nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, ceramidy czy kolagen. 

Odżywka regenerująca do włosów – tradycyjna czy bez spłukiwania?

Tak naprawdę to, czy w Twojej kosmetyczce znajdzie się tradycyjna odżywka regenerująca do włosów, czy może produkt bez spłukiwania, zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Czasami, jeśli pasma są bardzo zniszczone i suche, dobrym pomysłem może być jednoczesne stosowanie dwóch produktów – jednego pod prysznicem, a drugiego na wilgotne, umyte już włosy. Jeśli masz problem z wyborem właściwego kosmetyku, skontaktuj się z ekspertkami Drogerii Pigment.

Szukasz innej odżywki do włosów? W takim razie zachęcamy Cię do zapoznania się z następującymi kategoriami produktów: