Kategorie

Zioła zakwaszające

Stosowanie ziół w pielęgnacji włosów cieszy się dużą popularnością. Są one wykorzystywane, żeby zadbać zarówno o pasma, jak i skórę głowy. Co więcej świetnie sprawdzają się do farbowania włosów. Koloryzacja z wykorzystaniem ziół jest trwała, a dodatkowo nie tylko zmienia odcień pasm, lecz także powoduje ich pogrubienie oraz wzmocnienie. Najważniejszym ziołem stosowanym do koloryzacji włosów jest henna, jednak warto przygotowując ją, stosować dodatki. W tej kategorii znajdziesz zioła zakwaszające, które sprawią, że farbowanie ziołami będzie jeszcze przyjemniejsze.

Właśnie aktualizujemy produkty w tej kategorii. Wróć tutaj za chwilkę.

Zioła zakwaszające do włosów – dlaczego warto stosować?

Zioła zakwaszające dodawane do mieszanki do farbowania sprawiają, że henna lepiej oddaje barwnik. Zakwaszenie powoduje, że efekty koloryzacji są znacznie trwalsze. Dodatek do mieszanki może też wpływać na kolor, który uzyskamy. Zioła zakwaszające do włosów mogą przyczynić się do oziębienia odcienia henny i wyeliminowania jaskrawego tonu. Zioła zakwaszające możesz dodać nie tylko do samej henny, lecz także do henny z dodatkiem indygo. Dzięki temu uzyskasz jeszcze ciemniejszy kolor brązu, a jego tonacja będzie chłodna.

Zioła zakwaszające do włosów – jakie wybrać?

Najpopularniejszym ziołem zakwaszającym jest amla. To produkt, który ma postać sproszkowanego owocu. To zioło, które przyczynia się nie tylko do ochłodzenia koloru włosów, lecz także zmiany struktury pasm. Amla daje widoczny efekt zagęszczenia, a także podbija skręt włosów. Sproszkowany owoc warto dodawać do mieszanki jeszcze z innych powodów. Ma on bowiem dobre działanie na skórę głowy, ponieważ wzmacnia cebulki , zapobiega wypadaniu włosów i stymuluje wzrost. Amlę możesz wykorzystać w formie maseczki na skórę głowy.

Zioła zakwaszające i nie tylko! Poznaj nasz asortyment!

Zioła zakwaszające do włosów to tylko część naszego bogatego asortymentu produktów naturalnych do pielęgnacji. Oferujemy również zioła kondycjonujące, które nie pozostaną bez wpływu na stan skóry głowy. Mogą przyczynić się do zmniejszenia problemu z łupieżem lub wypadaniem włosów. Zioła do skóry głowy są łatwe do stosowania – wystarczy wykonać z nich pastę, łącząc proszek z wodą. Oferujemy również zioła pogrubiające włosy – w ten sposób działa henna. Zwróć też uwagę na inne zioła wzmacniające włosy. Chcesz farbować przy pomocy ziół, ale zależy Ci na brązie lub czerni? Sprawdź ofertę ziół przyciemniających włosy.