Kategorie

Odżywki do włosów średnioporowatych

Włosy średnioporowate często łączą cechy pasm nisko- i wysokoporowatych, co sprawia, że dopasowanie do nich odpowiedniej pielęgnacji może być szczególnie utrudnione. Zdarza się, że pasma te są suche i matowe, a ich końcówki się rozdwajają. Źle dopasowana pielęgnacja oraz niektóre czynniki zewnętrzne wpływają na przesuszanie się włosów, a noszona zimą czapka może sprawić, że skóra głowy będzie się przetłuszczać. W Drogerii Pigment znajdziesz odżywki do włosów średnioporowatych, dzięki którym idealnie dopasujesz pielęgnację do potrzeb. Sprawdź, jakie kosmetyki przygotowaliśmy do najpowszechniejszego typu włosów.

57 produktów

Odżywka do włosów średnioporowatych – co warto wiedzieć?

Średnioporowate włosy potrzebują tak zwanej równowagi PEH, czyli stosowania protein, emolientów i humektantów w ilości dostosowanej do ich potrzeb. Zachowanie balansu pomiędzy tymi składnikami sprawia, że włosy stają się lśniące i mocne. W Drogerii Pigment znajdziesz między innymi emolientowe produkty do pielęgnacji włosów średnioporowatych. Emolienty wprowadź, kiedy zauważasz, że pasma są za lekkie, szorstkie w dotyku i suche. Odżywka do włosów średnioporowatych może zawierać olej awokado, który wykazuje silnie nawilżające działanie i zapobiega łamaniu się włosów.

Odżywki do włosów średnioporowatych – co oprócz nich jest ważne w pielęgnacji pasm?

Odżywki do włosów średnioporowatych są zdecydowanie ważnym elementem w pielęgnacji. Stosuj je regularnie, po każdym myciu, żeby zauważyć świetne rezultat już po kilku tygodniach. Odżywka do włosów średnioporowatych to jednak nie wszystko, czego potrzebujesz, żeby Twoje pasma stały się silniejsze. Zwróć też uwagę na zadbanie o włosy w trakcie snu. Warto zapleść je w luźny warkocz, żeby jak najmniej ocierały się o poduszkę. Stosuj szczotkę ułatwiającą rozczesywanie, żeby nie kruszyć pasm. Oprócz regularnego stosowania odżywki do włosów średnioporowatych zdecyduj się też na olejowanie, które znacznie poprawia kondycję pasm. Olej nakładaj na włosy na około godzinę przed myciem.

Odżywka do włosów średnioporowatych to nie wszystko – sprawdź naszą ofertę

Odżywki do włosów średnioporowatych to tylko część naszej bogatej oferty produktów przeznaczonych do pielęgnacji włosów. Oferujemy również odżywki do włosów niskoporowatych i wysokoporowatych, więc bez trudu dobierzesz kosmetyk idealnie odpowiadający na potrzeby pasm. Masz konkretny problem z włosami? W naszym asortymencie znajdziesz odżywkę, która go rozwiąże. Jeśli Twoje włosy są łamliwe, kruche i wypadają, zdecyduj się na odżywkę wzmacniającą. Dzięki niej pasma staną się silniejsze, lśniące i przestaną nadmiernie wypadać. Zależy Ci na podkreśleniu skrętu? Sprawdź odżywki do kręconych włosów. Zapobiegają one puszeniu i sprawiają, że loki są lśniące. Oferujemy też odżywki ułatwiające rozczesywanie – to produkty przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.