Kategorie

Odkamieniacze

Twarda woda, która często płynie do Twojego domu lub mieszkania z sieci wodociągów, nie jest najlepszym przyjacielem sprzętów gospodarstwa domowego. Już po kilku latach zacznie zbierać się kamień, który jest szkodliwy nie tylko dla urządzeń elektrycznych, ale nawet dla naszego zdrowia. Doskonałym sposobem na zadbanie o ekspres do kawy, pralkę i inne urządzenia jest zastosowanie wysokiej jakości odkamieniaczy. Są to specjalne środki, które wpływają na strukturę kamienia, usuwając go z powierzchni. Skąd mieć pewność, że Twoim problemem jest twarda woda? Obejrzyj urządzenia – charakterystyczny biały osad zgromadzony na ścianach oznacza, że najwyższa pora zadbać o domowe sprzęty.

3 produktów
Dostępność
Producent
 • Heitmann

  Z NATURALNYMI SUBSTANCJAMI AKTYWNYMIDOPUSZCZONY DO KONTAKTU ZE ŚRODKAMI SPOŻYWCZYMIPRZEZNACZONY RÓWNIEŻ DO EKSPRESÓW DO KAWY I AUTOMATÓW NA KAPSUŁKISprawdzona tolerancja materiałowa i skuteczność. Przeznaczony do gruntownego i bezpiecznego odkamieniania ekspresów do kawy, automatów do kawy, automatów na kapsułki, czajników elektrycznych, urządzeń do...

  Na stanie 6,19 zł
 • Heitmann

  Z FORMUŁA HIGIENICZNEJ ŚWIEŻOŚCI DZIAŁA SZYBKO I OSZCZĘDZA ENERGIĘ Usuwa kamień, oczyszcza i zapewnia higieniczną czystość pralki i zmywarki w jednym cyklu prania/zmywania. Usuwa nieprzyjemne zapachy. Zawiera formułę higienicznej świeżości i chroni przed korozją.STOSOWANIE W ZMYWARCE- Ustawić dla pustej zmywarki program "Silne zabrudzenia/mycie garnków"...

  Na stanie 13,79 zł
 • Heitmann

  Płynny odkamieniacz do przyjaznego dla środowiska odkamieniania ekspresów do kawy i urządzeń do gorącej wody. Sprawia, że urządzenia działają dłużej, oszczędzają więcej energii i są bardziej higieniczne.  Odkamieniacz nadaje się do wszystkich ekspresów do kawy (np. saszetek, kapsułek, ekspresów ciśnieniowych, w pełni automatycznych), a także czajników,...

  Na stanie 14,19 zł

Czym są odkamieniacze i jak je stosować?

Środki odkamieniające są przeznaczone do usuwania nalotu z kamienia. Rozpuszczają związki takie jak węglan wapnia i magnezu, dbając o jak najdłuższą, bezawaryjną pracę domowych urządzeń. Dzięki nim zadbasz o higieniczną czystość pralki, zmywarki, usuniesz nieprzyjemne zapachy i ochronisz urządzenia przed korozją. Jak stosować odkamieniacze? Częstotliwość ich używania jest zawsze podawana przez producenta, jednak często zaleca się nawet jeden proces odkamieniania co 1-2 miesiące, by zadbać o bezawaryjną pracę pralki, zmywarki czy ekspresu do kawy. Niektóre produkty wystarczy użyć 2-4 razy w ciągu roku, jednak jest to zależne od ich formuły i częstotliwości używania sprzętów. Sam proces usuwania kamienia wynika z formy preparatu – inaczej stosuje się odkamieniacze w kostce, a inaczej w płynie.

Odkamieniacze do ekspresu i urządzeń do gorącej wody

Pierwszym z rodzajów odkamieniaczy są produkty przeznaczone do usuwania kamienia z ekspresów, czajników i innych urządzeń do gorącej wody. Dzięki nim urządzenia będą działały dłużej bez żadnej awarii, zmniejszą zużycie energii i zachowają wyższy stopień higieny. Jeśli zapomnisz o regularnym odkamienianiu, kawa nie będzie smakowała zbyt dobrze. W drogerii internetowej Pigment znajdziesz produkty tradycyjne, jak i biodegradowalne, które są przeznaczone do kontaktu ze środkami spożywczymi. Ich sprawdzona skuteczność sprawi, że urządzenia do gotowania jajek, czajniki, automaty do kawy będą działały bez zarzutu. Jak to możliwe? Wśród składników aktywnych zobaczysz np. kwas cytrynowy, który doskonale radzi sobie z osadem.

Odkamieniacze do pralki i do zmywarki

Pralka jest jednym z najbardziej podatnych urządzeń na powstawanie kamienia. Niestety osad prowadzi często do jej zablokowania, a w konsekwencji zniszczenia. Odkamieniacze są w tym przypadku są absolutną koniecznością. Jak rozpoznać, że kamień gromadzi się w pralce? Będzie to widoczne na ubraniach, które szarzeją i nie są wystarczająco dobrze wyprane. Produkty do pralek są dostępne w postaci tabletek lub proszku – najczęściej umieszcza się je w przegródce i uruchamia program zalecany przez producenta.

W każdym domu powinny znaleźć się również odkamieniacze do zmywarki. Obecność kamienia można stwierdzić na podobnej zasadzie – jeśli szklanki i kieliszki mają białe osady i nie prezentują się zbyt dobrze, najwyższa pora na zastosowanie odpowiedniego preparatu. Odkamieniacze do zmywarki, czyli kluczowe płyny do kuchni, mają najczęściej formę kostek lub proszków, a ich sposób użycia jest dokładnie określony przez producenta.

Inne rodzaje odkamieniaczy

Twoje żelazko posiada widoczny kamień? Osad w postaci grudek lub żółtych zacieków wprasowuje się w tkaninę? Musisz zastosować odpowiedni odkamieniacz w formie płynu lub proszku – w naszym środkach czystości czeka na ciebie wiele różnych produktów, które należy zawsze dopasować do konkretnych typów urządzeń. Kamień może pojawić się nawet na WC, nieestetycznie osadzając się na dnie muszli. Nie jest to przyjemny, ani higieniczny widok, dlatego warto pozbyć się go jak najszybciej. Najlepsze będą odkamieniacze w płynie, które wystarczy wlać i spłukać po czasie podanym przez producenta.

Pamiętaj o tym, że odkamieniacze, podobnie jak wszystkie środki chemiczne, mogą być szkodliwe dla zdrowia. Naturalne preparaty dostępne w naszej drogerii są z pewnością bezpieczniejsze, jednak zawsze warto przestrzegać wszystkie zalecenia producenta.