Kategorie

Oczyszczanie dwuetapowe

Chcesz dogłębnie oczyścić swoją twarz bez obawy, że mogą znajdować się na niej pozostałości zanieczyszczeń? Jak to zrobić? Odpowiedź jest prosta: dwuetapowo! Ten sposób mycia twarzy ma swój początek w koreańskim rytuale piękna. Opowiadają się za nią także dermatolodzy. Na czym polega ten sposób oczyszczania? Polega on na dwóch etapach oczyszczania, których połączenie pozwala na jeszcze dogłębniejsze i dokładniejsze mycie skóry po całym dniu. Jej niedokładne oczyszczenie może skutkować powikłaniami, dlatego Drogeria Pigment skompletowała asortyment, który ułatwi Ci dobór kosmetyków, które pomogą Ci rozpoczęcie pielęgnacji polegającej na dwuetapowym oczyszczaniu. Sprawdź sama!

107 produktów

Jak oczyścić twarz?

Dwuetapowe oczyszczanie najlepiej wykonywać wieczorem. Dokładne mycie składające się z dwóch etapów pozwoli zmyć zbierające się na twarzy w ciągu dnia: łój, pot, resztki kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych oraz wszelkich zanieczyszczeń pochodzących ze środowiska. Pierwszym etapem tej pielęgnacji jest demakijaż za pomocą mleczka, płynu micelarnego lub olejku. Wtedy pozbywamy się zewnętrznej warstwy makijażu i zabrudzeń. Sięgnij po kosmetyki, które nie podrażnią Twojej skóry i Twoich oczu. Drugim etapem jest umycie twarzy żelem, pianką lub emulsją. Wtedy zmywamy pozostałości wszelkich zabrudzeń, z którymi nie uporał się demakijaż. W tym etapie sięgamy po kosmetyk, który łączymy z wodą. Na koniec tego dwuczłonowego procesu delikatnie wycieramy twarz ręcznikiem – bez tarcia! Pamiętaj, na czarnej liście znajdują się wszystkie kosmetyki, które wywołują najmniejsze podrażnienia!

Czy dwuetapowe oczyszczanie jest dla Ciebie?

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy jest wskazane niemal dla każdego typu cery. Jest jeden wyjątek! Dotyczy on skóry atopowej, wysuszonej i odwodnionej. Takie cery powinno się jak najmniej „męczyć” częstym myciem – aż do momentu, gdy odbuduje ona swoją barierę hydrolipidową. Wówczas zaleca się stosować wyłącznie jeden z etapów, np. olejek myjący, delikatny żel lub piankę myjącą dedykowane skórze ze skłonnościami do podrażnień lub skóry atopowej. Na oczyszczaniu składającym się z dwóch etapów zyska większość rodzajów cer. Także skóra trądzikowa i tłusta, co często dziwi ludzi. Regularnie i konsekwentne wykonywanie tego oczyszczania przynosi zaskakujące rezultaty. Twoja skóra będzie Ci wdzięczna za jej odciążenie, zmycie szkodzących jej zanieczyszczeń, a jednoczesne nawilżenie i zregenerowanie.

Drogeria Pigment wspiera dwuetapowe oczyszczanie skóry i nie tylko

Prawidłowe oczyszczanie skóry jest ważnym, o ile nie najważniejszym etapem pielęgnacji, który pozwala nam zrobić kolejne kroki. Nawilżanie, odżywianie czy ujędrnianie – te etapy nie byłyby możliwe, gdyby skóra była nieprawidłowo oczyszczona. Jeżeli bagatelizujemy i nie potraktujemy poważnie procesu oczyszczania – możemy na dobre zamknąć drogę do skutecznej pielęgnacji, przynoszącej oczekiwane rezultaty. Drogeria Pigment posiada w swojej ofercie szereg produktów, które umożliwią Ci świadomą i jakościową pielęgnację twarzy. Od lat nieustannie staramy się ulepszać nasz asortyment w trosce o specjalne potrzeby naszych klientów. Staramy się bez przerwy stawać na wysokości zadania i spełniać oczekiwania naszych konsumentów. Mamy nadzieję, że oczyszczanie dwuetapowe zachęci Cię i sprawi, że wrócisz do nas w przyszłości.