Kategorie

Wcierki wzmacniające

Wcierki to kosmetyki, które mają pozytywny wpływ i na włosy, i na skórę głowy. Nic więc dziwnego, że od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością i na stałe zagościły w rutynie pielęgnacyjnej zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Do wyboru masz kilka rodzajów formuł, które pomogą Ci rozwiązać różne problemy z fryzurą czy kondycją skalpu. W tej kategorii znajdziesz wcierki do włosów mające działanie wzmacniające. Jeśli zmagasz się z nadmiernym wypadaniem pasm czy ich widocznych osłabieniem, to jeden z przygotowanych produktów będzie znakomitym wyborem. Zobacz, jakie kosmetyki znajdziesz w aktualnej ofercie naszej drogerii internetowej!

62 produktów

Dlaczego warto stosować wcierki na wzmocnienie włosów?

Wcierka wzmacniająca włosy, jak jej nazwa wskazuje, to kosmetyk, który został opracowany specjalnie z myślą o wzmocnieniu zarówno cebulek, jak i pasm na całej długości. Zawarte w niej substancje dostarczają im niezbędne składniki odżywcze, które są potrzebne do zachowania zdrowia kosmyków i jednocześnie stymulacji wzrostu nowych włosów. Właśnie dlatego jeden z produktów z tej kategorii będzie strzałem w dziesiątkę dla osób z cienkimi i osłabionymi pasmami. Pamiętaj, aby zawsze dobierać wcierki do potrzeb i aktualnej kondycji swoich włosów. Tylko wtedy zauważysz widoczne i zadowalające efekty. Nie przejmuj się także ich zapachem – naturalne bogactwo składników może mieć intensywny aromat, który pochodzi z zastosowanych substancji.

Jakie składniki powinny mieć wcierki na wzmocnienie włosów?

Jak z pewnością się domyślasz, wcierki na wzmocnienie włosów zawdzięczają swoje działanie odpowiednio dobranym substancjom aktywnym. Mieszanka starannie wyselekcjonowanych składników sprawia, że formuły są i bezpieczne, i skuteczne. Co w takim razie powinna zawierać dobra wcierka wzmacniająca włosy? Przede wszystkim substancje o właściwościach rozgrzewających i pobudzających cebulki do wzrostu, na przykład ekstrakt z papryki czy cynamon. Dobrze, aby w kompozycji znalazły się także składniki nawilżające, które ochronią skórę głowy przed przesuszeniem – aloes czy ekstrakty z ziół. Na liście innych dodatków, które powinny zawierać wcierki do włosów, znalazły się wzmacniające zioła ajurwedyjskie, szafran czy bazylia azjatycka.

Jak stosować wcierki do włosów – aplikacja wzmacniających formuł

Jeśli chcesz włączyć do swojej rutyny pielęgnacyjnej wcierki na wzmocnienie włosów, to zacznij od przeprowadzenia próby uczuleniowej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zawarte w nich naturalne składniki nie wywołają reakcji alergicznej. Najlepiej aplikować odrobinę formuły za uchem i sprawdzić, czy po 24 godzinach nic się nie dzieje. Gdy masz już pewność, że wcierka wzmacniająca jest bezpieczna dla Twojej skóry, stosuj ją przed lub po umyciu głowy, nakładając około 5 ml na skalp. Pamiętaj, aby zawsze delikatnie wmasować kosmetyk.

Zachęcamy Cię także do sprawdzenia innych wcierek dostępnych w naszej ofercie: