Kategorie

Maski emolientowe

Emolienty to jedna z grup substancji, jakie można znaleźć zarówno w ogólnodostępnych maskach do włosów, jak i maskach PEH, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród włosomaniaczek. Stanowiące najważniejszy element rytuału pielęgnacyjnego włosów, który przywraca pasmom dawno utraconej elastyczności, zarazem chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi. W naszej drogerii internetowej znajdziesz różnorodne maski emolientowe w atrakcyjnych cenach, które z pewnością powinny zagościć w Twojej kosmetyczce na stałe. Koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas asortymentem, w którym uwzględniliśmy również maski do włosów średnioporowatych, niskoporowatych, a także wysokoporowatych.

50 produktów

Maski emolientowe - poznaj ich najważniejsze właściwości!

Emolientowa maska do włosów zawiera zarówno proteiny, humektanty, jak i emolienty, które stanowią podstawowy element niemalże każdego preparatu pielęgnacyjnego. Ich niedobór może sprawić, że pasma staną się suche i szorstkie. Natomiast świadoma pielęgnacja oraz odpowiednio dopasowana emolientowa maska zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia, a to wszystko za sprawą ich umiejętności wiązania wody z humektantami, a w następstwie zatrzymania jej w strukturze pasm. Ponadto regularne stosowanie bogatych w emolienty masek wpływa również na wygląd włosów, nadając im naturalnego blasku, zarazem delikatnie wygładzając. Maski emolientowe do włosów w szczególności sprawdzą się w przypadku pasm, które mają tendencję do puszenia się oraz niesforności.

Emolientowa maska do włosów - jak jej używać?

Maski emolientowe bez silikonów, jak i z ich niewielką zawartością mogą być stosowane na kilka sposobów, a właściwie trzy. Zdecydowanie najpopularniejszą z nich jest aplikacja na lekko wilgotne pasma, tuż po dokładnym ich umyciu przy użyciu szamponu. W takim wypadku należy trzymać preparat na głowie przez blisko 15 minut. Można je stosować również na noc, aby wszystkie zawarte w nich substancje odżywcze zostały dokładnie wchłonięte w głąb struktury włosa. Ponadto maski emolientowe sprawdzą się również jako pierwsze O w metodzie OMO. Wystarczy nałożyć posiadaną maskę na włosy, pozostawić ją na kilkanaście minut, a następnie umyć szamponem i spłukać.

Maski emolientowe do włosów - jakich substancji szukać w ich składzie?

Emolientowa maska do włosów ma za zadanie ochronić pasma przed uszkodzeniami mechanicznymi, niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a także przywrócić im dawno utracony blask. W ich składzie powinny znaleźć się substancje - najlepiej pochodzenia naturalnego, które dogłębnie nawilżą włosy, zarazem odbudowując uszkodzone pasma. Jakie składniki powinna zawierać emolientowa maska? Z pewnością nie powinno w nich zabraknąć różnego rodzaju maseł, wosków, olei, a nawet silikonów. Niemniej w asortymencie naszej drogerii internetowej znajdziesz również maski emolientowe bez silikonów, które równie świetnie sprawdzą się w Twoim rytuale pielęgnacyjnym. Oferujemy maski emolientowe do włosów od Anwen, Cafe Mimi, Ecolab, Fitokosmetik, Trust My Sister, Vianek i wiele więcej.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z całą dostępną ofertą. Znajdziesz u nas również niezbędne do zachowania równowagi PEH maski proteinowe oraz maski humektantowe. Z pewnością znajdziesz u nas kosmetyki na miarę potrzeb swoich włosów!