Kategorie

Wcierki bezalkoholowe

Wcierki do włosów to kosmetyki, które pomagają rozprawić się z wieloma problemami – nadmiernym wypadaniem, przetłuszczaniem czy spowolnionym wzrostem kosmyków. Równie świetnie radzą sobie w przypadku swędzenia, przesuszenia i łuszczenia się skóry głowy. Właśnie dlatego warto wprowadzić je do regularnej rutyny pielęgnacyjnej, aby poprawić kondycję i skalpu, i fryzury. Jeśli szukasz produktu o delikatnym i jednocześnie skutecznym działaniu, to polecamy Ci dostępne w tej kategorii wcierki do włosów bez alkoholu. To delikatne, przywracające równowagę formuły bazujące przede wszystkim na roślinnych składnikach.

57 produktów

Bezalkoholowe wcierki do włosów – najważniejsze informacje

Bezalkoholowe wcierki do włosów, jak sama nazwa wskazuje, nie zawierają ani mililitra alkoholu. To dobra wiadomość dla osób z przesuszoną i podrażnioną skórą głowy, łupieżem, AZS, ŁZS czy łuszczycą, u których ten dodatek mógłby powodować pogorszenie kondycji skalpu. Zamiast alkoholu znajdziesz w nich substancje aktywne połączone z olejem, hydrolatem, wodą czy nawet żelem aloesowym. Równie często wcierki do włosów bez alkoholu zawierają glikol. Taka mieszanka składników sprawia, że są znakomitym wyborem dla każdego, bez względu na typ włosów czy ewentualne problemy ze skórą głowy. Jej łagodne działanie sprawia, że nie musisz się martwić o podrażnienia.

Jakie składniki znajdziesz we wcierkach bezalkoholowych?

Jak wspomnieliśmy powyżej, wcierki bezalkoholowe są łagodne i bezpieczne dla każdej skóry głowy. Nie oznacza to jednak, że nie są skuteczne. Producenci wytwarzają je przy użyciu sprawdzonych i mających cenne właściwości składników aktywnych, które poprawiają kondycję skalpu, pomagają w walce z problemami skóry głowy, a nawet przywracają jej równowagę. Jakie zatem substancje zawierają zazwyczaj bezalkoholowe wcierki do włosów? Na ich liście znalazły się na przykład oleje: musztardowy, rycynowy, lniany, z czarnuszki, sezamowy czy konopny. Oprócz nich w składzie można znaleźć również kapsaicynę, która świetnie wpływa na poprawę krążenia i pobudzenie cebulek do wzrostu. Dodatkowo popularne wcierki bezalkoholowe mają też w składzie ekstrakty i wywary ziołowe, w szczególności ze skrzypu, nasion kozieradki czy pokrzywy, oraz kofeinę.

Jak i kiedy stosować wcierki do włosów bez alkoholu?

Jedną z największych zalet, którymi może pochwalić się wcierka bez alkoholu, jest możliwość stosowania nawet 2 razy dziennie! Dla porównania – kosmetyki alkoholowe można używać maksymalnie co 4-5 dni. Warto aplikować formułę po umyciu głowy i pozostawić ją na całą noc, zakładając na głowę ręcznik lub czepek. Jeśli wolisz robić to przed skorzystaniem z szamponu, to pamiętaj, że wcierka bez alkoholu potrzebuje trochę czasu, aby zadziałać. Właśnie dlatego dobrze jest aplikować ją przynajmniej 30 minut przed umyciem włosów.

Sprawdź też inne wcierki dostępne w naszym asortymencie: