Wyprzedaże do -60% na wybrane produkty! Zobacz ofertę

Kategorie

Przygotowując się do lata, skóra stóp potrzebuje kuracji upiększającej, by pięknie się prezentować w odkrytym obuwiu. Zadbane palce i pięty to prawdziwy powód do dumy, dlatego warto poznać najlepsze preparaty, które powinnaś zacząć stosować, by cieszyć się pięknymi i zdrowymi stopami. Poznaj nasz sekret pielęgnacji zamknięty w dwóch krokach. Po pierwsze skarpetki złuszczające i po drugie maska do stóp. To jest naprawdę proste!
Zaczynamy - skarpetki złuszczające
Hitem ostatnich lat stały się skarpetki złuszczające, które dają efekt niemal nie różniący się niczym od zabiegów w salonach kosmetycznych, a jest to zabieg, który z powodzeniem można wykonać w domowych warunkach. Są to skarpety nasączone kwasami, do których wkłada się stopy na okres od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a po wyjęciu, dokładnie spłukuje pozostały na stopach płyn. Pomimo, że od razu nie widać efektu, skarpetki złuszczające działają w głębszych warstwach naskórka, by za kilka dni dać o sobie znać. Po 3-7 dniach, skóra stóp zaczyna się łuszczyć i trwa to około tygodnia. Choć schodząca ze stóp skóra to niezbyt przyjemny widok, to efekt jest zachwycający! Skarpetki złuszczające nie powodują podrażnień i stosowane według zaleceń producenta nie wyrządzają krzywdy.
Krok drugi - maseczka do stóp
Aby utrzymać efekt gładkich stóp warto sięgnąć po skoncentrowany preparat, który odżywi skórę i sprawi, że stanie się miękka. Jest to maska do stóp. Powinna być aplikowana po złuszczaniu, ponieważ martwy, grupy naskórek uniemożliwi jej wchłonięcie. Maseczka do stóp powinna być nałożona grubą warstwą i pozostawiona na stopach przez czas określony przez producenta. Innym rodzajem maski są nasączone aktywnymi eliksirami skarpetki, które zakłada się na stopy, by nie pobrudzić pościeli i mebli. Tak odżywiona skóra jest miękka, elastyczna i delikatna, nabiera pięknego koloru, innymi słowy - jest gotowa na lato!

Kuracje do stóp

9 produktów