Kategorie

Pasty do zębów z fluorem

Piękny, śnieżnobiały uśmiech to marzenie każdego z nas. Dlatego nic dziwnego, że chętnie sięgamy po produkty, na których opakowaniu widnieje informacja, że z ich pomocą go uzyskamy. Nie da się ukryć, że najłatwiej dostępnym produktem do higieny jamy ustnej są pasty do zębów z fluorem. Warto zaznaczyć, że fluor odgrywa istotną rolę w mineralizacji zębów, a jego niedobór może przyczynić się do powstania próchnicy. W Drogerii Pigment umieściliśmy różnorodne pasty do zębów z fluorem od znanych i cenionych producentów. Wśród nich nie mogło zabraknąć również naturalnych past do zębów z fluorem. Nie zwlekaj dłużej, zapoznaj się z dostępnymi produktami i złóż zamówienie!

55 produktów

Pasty do zębów z fluorem i ich działanie

Fluor to składnik, który do niedawna był nieodłącznym elementem wszystkich past oraz innych produktów do higieny jamy ustnej dostępnych zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i internetowych. Regularne stosowanie pasty do zębów z fluorem może zapobiec wystąpienia próchnicy. Fluor hamuje działanie bakterii ją wywołujących i – co więcej – odpowiada za remineralizację szkliwa oraz osłabienie jego demineralizacji. Warto jednak zaznaczyć, że nadmiar fluoru jest bardzo szkodliwy — wywołuje fluorozę, czyli chorobę powodującą kruchość szkliwa. W pastach do zębów jednak występuje w ograniczonym stężeniu i zapewnia stałą ochronę.

Pasty do zębów z fluorem czy bez fluoru?

Zastanawiasz się, jaką pastę do zębów wybrać? Nic dziwnego, jednak nie martw się — pomożemy Ci podjąć dobrą decyzję. W rzeczywistości, jak wykazały badania naukowe, pasty do zębów z fluorem w żaden sposób nie są niebezpieczne. Wręcz przeciwnie, zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych mogą zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy. Pasty do zębów bez fluoru są jednak doskonałą alternatywą dla osób, u których fluor przyczynia się do wystąpienia zmian alergicznych. Najczęstszymi objawami alergii na fluor są owrzodzenia jamy ustnej oraz wykwity skórne w okolicach ust. Oprócz tego pasty do zębów pozbawione fluoru nie zawierają również szkodliwych SLS, które mogą przyczynić się do wystąpienia podrażnień w jamie ustnej.

Naturalne pasty do zębów z fluorem

W Drogerii Pigment chętnie wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych klientów, a także najnowszych trendów w branży kosmetycznej. Z tego powodu nie mogliśmy przejść obojętnie obok faktu, że w sprzedaży pojawiły się naturalne pasty do zębów z fluorem. Tego typu produkty pozwalają nie tylko zminimalizować ryzyko wystąpienia próchnicy, ale jednocześnie umożliwiają delikatne oczyszczenie zębów z nagromadzonych się na ich powierzchni zanieczyszczeń oraz bakterii. Wszystkie dostępne w naszym asortymencie naturalne pasty do zębów z fluorem zostały zamknięte w wygodnych tubkach, a ich skład jest bogaty w wyselekcjonowane składniki pochodzenia naturalnego, za sprawą których jak najlepiej zadbasz o higienę swojej jamy ustnej.

Pasty do zębów z fluorem i wiele więcej, czyli jakie produkt czekają na Ciebie w Pigmencie?

W szerokim asortymencie naszej drogerii znajdziesz nie tylko atrakcyjne cenowo pasty do zębów z fluorem. Oferujemy również pasty do zębów bez fluoru, z węglem, o działaniu wybielającym, a także pasty do zębów wrażliwych. Oprócz tego znajdziesz u nas również inne niezbędne produkty do codziennej higieny jamy ustnej. Mamy na myśli przede wszystkim szczoteczki do zębów. Poza tradycyjnym produktami oferujemy również cieszące się rosnącą popularnością szczoteczki do zębów bambusowe. Ponadto zamówisz u nas płyny do płukania jamy ustnej: naturalne oraz bez alkoholu, a także nici dentystyczne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem!