Kategorie

Mydła do ciała Aleppo

Szukasz tradycyjnego mydła, które ma krótki skład i cenne właściwości, dzięki którym zadbasz o swoją skórę? W takim razie w Drogerii Pigment mamy coś dla Ciebie – naturalne produkty, które od wielu lat cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. Mydła Aleppo, bo to o nich oczywiście mowa, to są nazywane również laurowymi czy nawet szarymi mydłami syryjskimi. Co ciekawe, ich produkcja zaczęła się już kilka tysięcy lat temu. Początkowo wytwarzano je wyłącznie w Syrii, jednak wraz ze wzrostem popularności coraz więcej producentów zdecydowało się na samodzielną produkcję mydeł Aleppo, opierając się o tradycyjną i przekazywaną z pokolenia na pokolenie recepturę. Zobacz, dlaczego warto je wybrać!

Właśnie aktualizujemy produkty w tej kategorii. Wróć tutaj za chwilkę.

Z Aleppo do kosmetyczek – mydła laurowe pod lupą

Co warto wiedzieć o produktach pierwotnie wytwarzanych w syryjskim Aleppo? Mydła, jak wspominaliśmy już na początku, powstają wyłącznie z czterech składników i są wytwarzane ręcznie. Do ich produkcji wykorzystuje się głównie oliwę z oliwek i olej laurowy, które następnie łączy się z wodą i ługiem sodowym z soli morskiej. W efekcie otrzymuje się naturalny i wegański produkt, idealny dla różnych typów skóry. Niewątpliwą zaletą artykułów Aleppo jest fakt, że mydła są wolne od wszelkich składników syntetycznych, mocnych detergentów, barwników, aromatów czy konserwantów, które mogą powodować podrażnienia ciała. Ciekawostką jest również fakt, że kosmetyki z tej kategorii dojrzewają nawet przez 12 miesięcy przed dopuszczeniem do sprzedaży!

Jakie właściwości mają mydła Aleppo?

Nieustannie rosnące zainteresowanie, którym cieszą się mydła Aleppo, jest spowodowane ich cennymi właściwościami. Produkty przywracają skórze miękkość i odczuwalnie ją wygładzają, pomagają w regulacji produktu sebum, czyli wydzieliny produkowanej przez gruczoły łojowe, a także dokładnie oczyszczają zarówno ciało, jak i twarz. W drugim przypadku dodatkowo mogą wpłynąć na redukcję ilości zaskórników czy oczyścić pory. Na tym jednak nie koniec! Mydła Aleppo wspomagają walkę z łupieżem, chronią skórę i włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, mają właściwości nawilżające, ujędrniające i odżywcze oraz są nieocenionym pomocnikiem w trakcie procesu odbudowy naturalnej warstwy hydrolipidowej.

Jak wybrać i używać mydła Aleppo?

Mydła Aleppo mają szerokie zastosowanie. Możesz używać ich do oczyszczania ciała i twarzy oraz zastąpić nimi tradycyjny szampon. Jeśli chcesz użyć jednego z nich do pielęgnacji swojej fryzury, to pamiętaj, aby po zakończeniu mycia przywrócić jej odpowiednie pH. Po mydła Aleppo mogą także sięgać bez obaw świeżo upieczeni rodzice, a nawet kobiety i mężczyźni, którzy regularnie się golą. A jak wybrać odpowiedni produkt? Zwróć uwagę na zawartość oleju laurowego – im jest go więcej, tym silniejsze właściwości naturalnego kosmetyku.

Sprawdź też inne mydła dostępne w Drogerii Pigment: