Kategorie

Pasty do zębów naturalne

Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu? Szukasz alternatywy dla dotychczasowej pasty? Na rynku pojawia się coraz więcej past do zębów, w których składzie można znaleźć przede wszystkim składniki aktywne pochodzenia naturalnego. Uchodzą one za doskonałą alternatywę dla tradycyjnych preparatów. Nie tylko zadziałają one przeciwpróchniczo i antybakteryjnie, ale i antyoksydacyjne. W ofercie umieściliśmy pasty do zębów naturalne w atrakcyjnych cenach, które zapewnią Twoim zębom właściwą ochronę oraz świeży oddech. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi produktami. Wśród nich znajdziesz pasty do zębów naturalne z prebiotykiem, ekstraktem z aloesu, konopiami oraz węglem drzewnym.

43 produktów

Pasty do zębów naturalne - szeroki zakres działania

Pasty do zębów naturalne cieszą się rosnącą popularnością i wcale nas to nie dziwi. Tego typu kosmetyki nie tylko w sposób bezpieczny i skuteczny czyszczą zęby, ale także pielęgnują dziąsła. Pasty do zębów naturalne zapobiegają również powstawaniu próchnicy oraz paradontozie. Dlatego uchodzą one za doskonałą alternatywę dla past do zębów z fluorem. Oprócz tego ze względu na obecność w składzie różnych ekstraktów oraz substancji pochodzenia naturalnego, w tym również mięty, pasty do zębów naturalne dostępne w naszym asortymencie zapewniają świeży oddech, a co za tym idzie, maksimum pewności siebie.

Czym różnią się pasty do zębów naturalne od tradycyjnych?

Tradycyjne pasty do zębów dostępne w każdym sklepie oraz drogerii mogą zawierać w swoim składzie SLS, SLES, parabeny, formaldehyd, gluten, oleje mineralne, składniki pochodzenia zwierzęcego czy składniki modyfikowane genetycznie. Pasty do zębów naturalne natomiast są bogate w cenne surowce dostarczane przez naturę odznaczające się dobroczynnym działaniem. Substancje naturalne, organiczne ekstrakty pochodzące z upraw ekologicznych oraz olejki eteryczne stały się świetnym zamiennikiem dla dotychczas wykorzystywanych w pastach do zębów składników chemicznych.

Pasty do zębów naturalne a obecne w nich składniki

Pasty do zębów naturalne obfitują w ekstrakty roślinne oraz inne naturalne składniki aktywne. Wszystkie substancje, w tym zwłaszcza ekstrakty roślinne są dobierane w taki sposób, aby zapewniały właściwą czystość jamy ustnej, a także działały odkażająco i łagodząco względem ewentualnych stanów zapalnych. Najczęściej pasty do zębów naturalne zawierają takie składniki jak:

  • aloes działający łagodząco, w szczególności w momencie zapalenia dziąseł,
  • czarny węgiel, który w naturalny sposób działa wybielająco,
  • mięta odpowiedzialna za naturalne odświeżenie oddechu,
  • propolis łagodzący podrażnienia dziąseł oraz zapobiegający ich krwawieniu,
  • olejek eukaliptusowy o działaniu antyseptycznym,
  • zielona herbata wykazująca się działaniem bakteriobójczym, chroniąca zęby przed osadzaniem się kamienia, działająca odświeżająco.

Pasty do zębów naturalne dla dzieci

Wybrane pasty do zębów naturalne zostały również stworzone z myślą o potrzebach najmłodszych. Kosmetyki dedykowane dzieciom to najlepsze rozwiązanie dla rodziców, którym zależy na zapewnieniu maksymalnej ochrony uzębienia malucha. Pasty do zębów naturalne dla dzieci nie zawierają jakichkolwiek substancji szkodliwych i – co więcej – nie przyczynią się do wystąpienia niespodziewanego bólu brzucha w przypadku połknięcia pasty. Oprócz tego w sprzedaży można znaleźć również pasty do zębów naturalne dla dzieci pozbawione cukru, które mimo wszystko wyróżniają się przyjemnym smakiem, który skutecznie zachęca najmłodszych do regularnej higieny jamy ustnej.