Kategorie

Glukonolakton

Glukonolakton należy do grupy składników aktywnych powszechnie wykorzystywanych w kosmetologii. Podobnie jak w przypadku wszystkich kwasów stosowanych w produktach kosmetycznych, jego podstawową funkcją jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Jednakże glukonolakton ma działanie powierzchniowe. Co to oznacza? Otóż przebiega ono znacznie łagodniej. Związek ten nie wnika bowiem w głębokie warstwy skóry jak chociażby kwas salicylowy. Dzięki temu nie wywołuje żadnych podrażnień. Co więcej, jego obecność w kremach i innych preparatach pielęgnacyjnych wzmacnia efektywność pozostałych związków aktywnych znajdujących się w konkretnym produkcie. Poznaj wyjątkowe właściwości glukonolaktonu już dziś.

17 produktów

Glukonolakton – pielęgnacja gwarantująca doskonałe efekty

Stosując glukonolakton, zyskasz przede wszystkim cerę pełną blasku i zdrowego wyglądu. A wszystko to za sprawą właściwości nawilżających tego składnika, który ochroni ciało przed utratą wody. Twoja twarzy stanie się gładka oraz poprawi się jej koloryt. Rozszerzone pory będą mniej widoczne, a warstwa ochronna skóry ulegnie odczuwalnemu wzmocnieniu. Produkty zawierające w swoim składzie glukonolakton skutecznie wspierają proces regeneracji skóry – komórki odbudowują się dużo szybciej. Ale to nie wszystko! Pomimo powierzchniowego działania glukonolakton istotnie spowalnia proces starzenia. Spłyca niewielkie zmarszczki, dzięki czemu są one mniej widoczne. Stanowi również perfekcyjną kurację przeciwzapalną. Łagodzi nieprzyjemne dolegliwości cery podrażnionej i wrażliwej, obciążonej na przykład trądzikiem.

Glukonolakton – kto powinien po niego sięgnąć?

Glukonolakton z uwagi na swoje łagodne działanie może stosować praktycznie każdy. Nasze ekspertki szczególnie polecają go osobom zmagającym się z cerą problematyczną oraz wysoko wrażliwą. Dzięki niemu ukoisz pieczenie i swędzenie w miejscach, gdzie skóra obciążona jest alergiami, nadmiernym wysuszeniem, atopowym zapaleniem, łuszczycą, trądzikiem różowatym lub pospolitym czy też egzemą. Wyciszysz również intensywność dokuczliwych objawów charakterystycznych dla wymienionych przypadłości. Glukonolakton dedykowany jest zarówno cerze młodej – pozbawionej zmarszczek, jak i skórze dojrzałej, która posiada już zmiany starzeniowe. W przypadku tej pierwszej znacznie spowolni proces starzenia, w przypadku drugiej zaś zauważalnie zminimalizuje widoczność zmarszczek.

Glukonolakton – produkty warte Twojej uwagi

W naszym sklepie internetowym przygotowaliśmy szeroki wybór kosmetyków zawierających w swoim składzie glukonolakton. Znajdziesz wśród nich:

  • peelingi;
  • kremy;
  • maski;
  • sera;
  • toniki;
  • esencje.

Skuteczność tych produktów jest niezwykle imponująca. Glukonolakton wzmacnia działanie wielu innych składników aktywnych. Każdy z nich posiada własne wyjątkowe właściwości. Są one dokładnie sprecyzowane i ukierunkowane na pobudzenie konkretnych procesów. Dlatego przed dokonaniem zakupu zastanów się, jakich efektów oczekujesz od pielęgnacji. Zwróć również uwagę na indywidualne potrzeby swojej skóry. Po takiej analizie zyskasz pewność, że Twój wybór jest właściwy. Jeżeli w trakcie przeglądania oferty pojawią się pytania, skontaktuj się z naszym biurem obsługi klienta.

Glukonolakton – delikatna ochrona przed promieniowaniem UV

Glukonolakton nie uwrażliwia skóry na promienie słoneczne. Ta cecha bez wątpienia wyróżnia go na tle wielu innych składników aktywnych, które niestety w znacznej większości nie tolerują ekspozycji na słońce. To niej edyna jego zaleta w tej kwestii. Otóż glukonolakton stanowi dość dobre zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem UV. Możesz zatem bez żadnych obaw stosować go przez cały rok. Glukonolakton ochroni Twoją skórę w trakcie opalania się czy też podczas długich spacerów w letnie dni. Natomiast po kontakcie ze słońcem fantastycznie ją nawilży i ukoi ewentualne podrażnienia. Dlatego warto mieć go przy sobie nie tylko w domu, ale również podczas wszelkich aktywności na świeżym powietrzu.