Kategorie

Kopytka do paznokci

Każda kobieta, która decyduje się na pomalowanie paznokci kolorową emalią wie, jak ważne jest, aby oczyścić płytkę paznokcia ze skórek. Aby je skutecznie odsunąć należy sięgnąć po kopytko gumowe lub metalowe.

5 produktów

Kopytko metalowe jak z niego korzystać?

Zwykle wykorzystywane jest przez profesjonalistów. Jest wykonane ze stali nierdzewnej, dlatego pozwala na utrzymanie higieny i nie niszczy się podczas mycia. Zanim sięgniemy po kopytko metalowe należy wymoczyć paznokcie, dzięki temu, skórki łatwiej odchodzą od jego powierzchni, a odsuwanie ich nie uszkodzi płytki paznokcia. Odsuniętą skórkę można wyciąć, jednak nie ma takiej konieczności, część z pań decyduje się na ich pozostawienie po odsunięciu.

Kopytko gumowe jest idealne do domowego użytku. Jego użycie nie wymaga takiej wprawy jak podczas korzystania z metalowego, a dodatkowo jest mniejsze ryzyko uszkodzenia płytki paznokcia. Kopytko gumowe jest miękko zakończone, dlatego może być wykorzystywane każdego dnia podczas pielęgnacji. Odsunięte skórki powinny zostać natłuszczone oliwką, bądź kremem.

Kopytka do paznokci – dlaczego warto ich używać?

Kopytka do paznokci są łatwe w używaniu. Nawet jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z samodzielnym dbaniem o manicure, poradzisz sobie z odsunięciem skórek. Dlaczego warto to robić? Przede wszystkim paznokcie pozbawione suchych, poszarpanych skórek prezentują się estetycznie – zarówno z lakierem, jak i naturalne, niepomalowane. To jednak nie wszystko. Jeśli chcesz samodzielnie pomalować paznokcie hybrydą, z pewnością zależy Ci na trwałości manicure. Jeśli wszystko zrobisz dobrze, możesz cieszyć się pomalowanymi paznokciami przez wiele tygodni. W końcu jednak zaczną pojawiać się odrosty, które sprawią, że manicure przestanie wyglądać estetycznie. Odsunięcie skórek przy pomocy kopytka do paznokci pozwoli Ci dłużej cieszyć się pięknie pomalowanymi hybrydą paznokciami. Malowanie lakierem aż pod skórki sprawia też, że nawet krótka płytka będzie wydawała się dłuższa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kopytka do paznokci?

Kiedy szukasz idealnego kopytka do paznokci, zwróć uwagę na jego końcówki. W naszym asortymencie znajdziesz modele, które oprócz akcesorium do odsuwania skórek mają też końcówkę do ich wycinania. Zwróć też uwagę na materiał wykonania kopytka. Solidne metalowe modele znajdą zastosowanie podczas odsuwania skórek, ale sprawdzą się też, gdy będziesz zdejmować manicure hybrydowy przy pomocy acetonu bez frezarki. Do tego celu możesz też wykorzystać drewniane kopytka, które z jednej strony są zakończone szpicem.

Kopytka do paznokci to nie wszystko! Poznaj inne produkty z oferty Drogerii Pigment

Kopytka do paznokci to tylko jedno z wielu akcesoriów, które przydadzą Ci się podczas wykonywania manicure hybrydowego. W naszym asortymencie znajdziesz wszystko, co niezbędne, żeby cieszyć się estetycznym wyglądem paznokci nawet przez kilka tygodni. Oferujemy między innymi lampy do utwardzania lakierów. To właśnie dzięki temu urządzeniu płytka będzie wyglądała perfekcyjnie przez kilkanaście dni. W Drogerii Pigment dostępnych jest więcej produktów przeznaczonych do przygotowania paznokci do wykonania hybrydowego manicure. W asortymencie znajdziesz bloczki polerskie. Dzięki akcesorium możesz zmatowić płytkę, co jest konieczne, żeby lakiery lepiej się trzymały. Zajrzyj do naszej oferty i sprawdź pozostałe produkty, dzięki którym samodzielnie wykonasz manicure niczym z salonu.