Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Kosmetyki do skóry bardzo wrażliwej

Pieczenie, świąd, podrażnienia, a nawet wysypka - niełatwe jest życie alergika czy osoby ze skórą wrażliwą, dopóki nie znajdzie dla siebie odpowiednich produktów. Posiadaczki i posiadacze skóry wrażliwej i bardzo wrażliwej mają twardy orzech do zgryzienia, ponieważ większość tanich, ogólnodostępnych kosmetyków zawiera w składzie substancje mogące wywoływać podrażnienia. Te rodzaje skóry potrzebują rozwiązań łagodzących, zapobiegających zaostrzaniu nieprzyjemnych objawów. Z pomocą przychodzą kosmetyki do skóry bardzo wrażliwej. W ich przypadku im mniej potencjalnie uczulających substancji, tym lepiej, dlatego w Drogerii Pigment znajdziesz przekrój najlepszych propozycji.

40 produktów

Kiedy warto wziąć pod uwagę kosmetyki do skóry bardzo wrażliwej?

Z wrażliwą skórą możemy się urodzić, ale może to być też problem, który z jakiegoś powodu możemy nabyć na różnych etapach życia. Właśnie wtedy warto zacząć szukać odpowiednich dla siebie kosmetyków. Jak rozpoznać problem? Najczęściej stosunkowo łatwo można połączyć fakty. Jeśli zaraz po zastosowaniu jakiegoś kosmetyku pojawia się swędzenie, zaczerwienienie, pokrzywka, suchość skóry i potrzeba ciągłego jej drapania, a nawet opuchlizna czy w przypadku kosmetyków do twarzy - pieczenie lub łzawienie oczu, warto zacząć szukać alternatyw. Należy jednak pamiętać, że kosmetyki do skóry wyjątkowo wrażliwej nie są dermokosmetykami i nie leczą. Mogą jedynie złagodzić nieprzyjemne objawy i pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji.

Co wyróżnia kosmetyki do ciała do skóry bardzo wrażliwej?

Prosty, nieskomplikowany skład ograniczający się wyłącznie do absolutnie niezbędnych substancji o niskim potencjale alergizującym. Błędne jest jednak przekonanie, że ten rodzaj produktów nie jest tak skuteczny, jak ich zwykli odpowiednicy. Te preparaty również wykazują wysoką skuteczność na wielu polach. Poprawiają odporność skóry wrażliwej, łagodzą podrażnienia, dodatkowo mogą wspierać regenerację naskórka, a wszystko to bez rezygnowania z takiego działania jak wygładzanie zmarszczek, likwidowanie cellulitu itp.

Kosmetyki do skóry wrażliwej w Drogerii Pigment

Mając wrażliwą skórę wcale nie trzeba rezygnować z noszenia makijażu. Wystarczy jedynie wybrać odpowiednie kosmetyki, takie jak palety cieni do powiek czy podkłady i kredki do oczu. Demakijaż także można przeprowadzić z użyciem łagodnych produktów takich jak pianki, żele czy toniki. Możliwości jest całe mnóstwo, również jeśli chodzi o pielęgnacji całego ciała. W Drogerii Pigment zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to, by dobrze czuć się we własnej skórze. Dlatego jeśli masz problem z wyborem odpowiedniego kosmetyku, zdaj się na nas. Chętnie pomożemy wybrać produkt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb!