Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Mydła do włosów

Ciekawą propozycją do pielęgnacji fryzury jest mydło do mycia włosów. To kosmetyczny hit ostatnich lat, który z wyglądu przypomina tradycyjny produkt do mycia rąk. Jedna w przypadku kosmetyków przeznaczonych do oczyszczania fryzury i skóry głowy producenci wykorzystują wyłącznie naturalne i delikatne substancje odżywcze, w tym między innymi olejki eteryczne, zmydlone kwasy tłuszczowe, glinki, oleje czy ekstrakty roślinne. Taka mieszanka składników sprawia, że mydła do włosów bez problemu rozprawiają się z zanieczyszczeniami, jednocześnie dostarczając pasmom dawkę cennych składników pielęgnacyjnych. Sprawdź, jakie kosmetyki mamy aktualnie w ofercie!

3 produktów
Dostępność

Co warto wiedzieć o mydle w kostce do włosów?

Mydła do mycia włosów są bardzo często mylone z szamponami w kostce. Jak się jednak okazuje – to dwa różne kosmetyki, które mają na przykład inny odczyn. W przypadku produktów dostępnych w tej kategorii jest on zasadowy, a tym samym konieczne jest wykonanie płukanki po umyciu głowy. Dodatkowo w mydłach nie znajdziesz detergentów myjących. Zamiast tego zawierają one naturalne, bazujące na tłuszczach substancje aktywne wzbogacone o wyciągi roślinne i olejki eteryczne.

Pamiętaj, że w Drogerii Pigment oferujemy wiele innych kosmetyków, w tym między innymi:

Dlaczego warto wybrać mydło do włosów?

Zalety mydła do mycia włosów są dość liczne. Przede wszystkim tego typu kosmetyk jest w 100% naturalny i wolny od syntetycznych dodatków. Dodatkowo jest ekologiczne, ponieważ zazwyczaj pakuje się je jedynie w papier, a nie w plastik. Dzięki temu możesz zadbać jednocześnie i o swoją fryzurę, i o środowisko. Mydło w kostce do włosów sprawdzi się świetnie w podróży, zastępując na przykład miniatury szamponów. Na tym nie koniec! Tego typu formuła bazuje na olejach, glinkach czy ekstraktach roślinnych, które mają łagodne i zarazem skuteczne działanie. To właśnie one sprawiają, że fryzura zyskuje dawkę naturalne odżywienia, włosy mniej wypadają, a praca gruczołów łojowych na skalpie nie jest zaburzona.

Stosowanie mydła do mycia włosów krok po kroku

Zastanawiasz się, jak stosować mydło w kostce do włosów? Przychodzimy z pomocą! Podobnie jak w przypadku szamponu w takiej formie, który także znajdziesz w ofercie naszej drogerii online, tak i tu należy rozpocząć od zmoczenia włosów. Kolejnym krokiem jest zmydlenie kosmetyku – możesz zrobić to w ręce (jak tradycyjne mydło) lub bezpośrednio na głowie. Jeśli zdecydujesz się na drugie rozwiązanie, to pamiętaj, aby myć fryzurę zawsze od nasady, aż po same końce, a nie odwrotnie. Aby uzyskać pianę z mydła do włosów, należy delikatnie wmasować je i w pasma, i w skórę głowy. Gdy już dokładnie oczyścisz fryzurę, spłucz całość letnią wodą i powtórz czynność. Po zakończeniu wykonaj kwaśną płukankę z octu, aby domknąć łuski włosów i pomóc im odzyskać naturalne pH.