Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Włosy z rozdwajającymi się końcówkami

Problem rozdwojonych końcówek może dotyczyć każdego z nas. Na szczęście można się go całkiem łatwo pozbyć i to wcale nie tylko poprzez skrócenie pasm u fryzjera. Włosy z rozdwajającymi się końcówkami pojawiają się nie tylko u posiadaczek długich włosów. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być sporo i zawsze warto szukać mniej radykalnych rozwiązań, zanim udamy się na podcięcie kosmyków. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne, bardzo skuteczne produkty na włosy z rozdwajającymi się końcówkami. Wystarczy wiedzieć, które z nich warto wybrać i zacząć stosować je regularnie, by nie tylko leczyć, ale i zapobiegać.

27 produktów

Włosy z rozdwajającymi się końcówkami – objawy

Trudno jest nie zauważyć tego problemu. Prędzej czy później dostrzegamy, że końcówki włosów, a więc ich najstarsze części dzielą się na kilka włókien. Jeśli widzimy, że końcówki rozdzielają się na dwie części, jest to znak, że problem znajduje się we wczesnym stadium i można jeszcze sporo zdziałać. Poza tym zauważymy, że końcówki są matowe, nieprzyjemne w dotyku, szorstkie. Co ważne, włosy mogą się rozdwajać na całej długości, a nie tylko na samych końcówkach. Warto zatem od czasu do czasu dokładniej przyjrzeć się swojej czuprynie, by zaradzić problemom, stosując odpowiednie kosmetyki na włosy z rozdwajającymi się końcówkami, jeszcze zanim zdążą się na dobre rozwinąć. W tym celu warto też poznać przyczyny.

Włosy z rozdwajającymi się końcówkami – przyczyny

Powodów rozdwajania się końcówek należy upatrywać przede wszystkim w niewłaściwej pielęgnacji i nadmiernej stylizacji włosów. Czasem zwyczajnie nie poświęcamy im tyle uwagi, ile potrzebują. W natłoku codziennych spraw staramy się jak najszybciej umyć, wysuszyć i ułożyć włosy, a czas ma dla nas kluczowe znaczenie – im szybciej się z tym uporamy, tym dla nas lepiej. Nieco gorzej jednak reagują włosy, którym szkodzi zbyt częste mycie szamponami z silnymi składnikami myjącymi. Nie służy im też suszenie gorącym strumieniem powietrza, podobnie jak poddawanie stylizacji na gorąco z użyciem lokówki lub prostownicy. Nadmierne stosowanie lakierów i pianek, niedobór ochrony przed wysokimi temperaturami i promieniami UV, a nawet czesanie na mokro – to wszystko znacznie nadwyręża kondycję włosa. Warto zatem wziąć pod uwagę odpowiednie produkty na włosy z rozdwajającymi się końcówkami, nim będzie za późno.

Jakie kosmetyki na włosy z rozdwajającymi się końcówkami?

Możliwości wyboru mamy mnóstwo, ale zawsze warto działać wielotorowo, stosując odpowiedni szampon i odżywkę oraz inne rozwiązania. Ważna będzie chociażby ochrona przed słońcem, ale też przed wysokimi temperaturami podczas stylizacji. Inne produkty na włosy z rozdwajającymi się końcówkami to oczywiście szampony pozbawione silnie myjących składników, za to z zawartością ceramidów czy protein. Te składniki pomogą wzmocnić włosy i choć nie sprawią, że rozdwojone końce znikną, to zapobiegną powstawaniu kolejnych. Widoczne w ofercie Drogerii Pigment kosmetyki na włosy z rozdwajającymi się końcówkami stanowią wybór produktów mniej i bardziej znanych marek, stawiających przede wszystkim na doskonałą jakość, przemyślany skład i skuteczne działanie.