Kategorie

Mydła peelingujące

Połącz oczyszczanie skóry ze złuszczaniem martwego naskórka, wybierając dostępne w tej kategorii peelingujące mydła! Z ich pomocą wygładzisz dłonie i ciało, sprawisz, że staną się miękkie i przyjemne w dotyku oraz zadbasz o środowisko. Produkty przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn służą przede wszystkim do usuwania martwego naskórka, który może sprawiać, że skóra staje się szorstka, przesuszona czy ma niejednolity koloryt. Mydła peelingujące dodatkowo wspomagają walkę ze zmarszczkami i przywracają zdrowy wygląd nie tylko dłoniom, ale także całemu ciału. Sprawdź, jakie produkty przygotowaliśmy dla Ciebie w Drogerii Pigment!

7 produktów

Czym charakteryzują się mydła peelingujące?

Czym tak właściwie są mydła peelingujące? Z wyglądu przypominają swoje klasyczne odpowiedniki w kostce, jednak w przeciwieństwie do nich są wzbogacone o malutkie drobinki pochodzenia naturalnego. W trakcie mycia są one dobrze wyczuwalne pod palcami i to właśnie podczas oczyszczania złuszczają naskórek, zupełnie jak klasyczny peeling mechaniczny. To, z czego powstają, zależy od producenta. Popularne marki najczęściej wytwarzają peelingujące mydła z drobinkami ze zmielonych pestek owoców, łupinek orzechów, alg morskich czy nawet węgla. Pozostałe składniki kosmetyków są identyczne, co w klasycznych artykułach w kostce – znajdziesz w nich naturalne oleje czy sól.

Peelingujące mydła – pielęgnacja w duchu zero waste

Rosnąca świadomość ekologiczna wśród konsumentów postawiła przed producentami kosmetyków nie lada wyzwanie stworzenia produktów nie tylko skutecznych, ale także wpisującą się w ideę zero waste i pomagają w zadbaniu o środowisko. Jedną z takich propozycji są dostępne w naszej drogerii internetowej mydła peelingujące, które są w 100% biodegradowalne, przyjazne dla planety i łącza w sobie właściwości dwóch produktów – klasycznego mydła i peelingu. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze, ograniczyć generowane odpady i jednocześnie zadbać o pielęgnację swojego ciała w zgodzie z naturą. W naszej ofercie znajdziesz równie przyjazne dla środowiska:

Jak stosować peelingujące mydła?

Peelingujące mydła należy przede wszystkim stosować regularnie – raz lub dwa razy w tygodniu, aby zadbać o cykliczne i częste złuszczanie martwego naskórka. Nie zaleca się używania ich częściej, ponieważ codzienny mechaniczny peeling przy pomocy naturalnych drobinek może prowadzić do podrażnienia i przesuszenia dłoni i ciała. Szczególną ostrożność powinny zachować również osoby ze skórą suchą, z ranami czy nawet alergiami – w takich przypadkach najlepiej sprawdzą się kosmetyki z malutkimi i miękkimi drobinkami, które nie pogorszą kondycji rąk. Samo stosowanie mydła peelingującego jest banalnie proste i nie różni się niczym od korzystania ze zwykłego produktu w kostce czy płynie. Wystarczy namoczyć dłonie lub ciało, potrzeć mydło, a następnie spłukać dokładnie wodą.