Kategorie

Rozjaśniacze do włosów

Rozjaśniacz do włosów może Ci się przydać, kiedy marzysz o blond włosach, a Twój wyjściowy kolor jest zbyt ciemny. Sama farba najczęściej okazuje się nie być wystarczająca, zwłaszcza jeśli odcień Twoich włosów to czekoladowy brąz, czerń czy wiśnia. Rozjaśniacz do włosów pozwoli Ci pozbyć się ciemnego pigmentu z włosów, a dzięki temu nałożona później farba umożliwi uzyskanie dokładnie takiego efektu, jakiego oczekujesz – chłodnego lub ciepłego blondu. Rozjaśniacze do włosów stosuje się również, kiedy rezultat koloryzacji nie jest satysfakcjonujący i chcesz się pozbyć uzyskanego wcześniej odcienia.

5 produktów
Dostępność
Producent

Rozjaśniacz włosów – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kiedy wybierasz rozjaśniacz włosów, zwróć uwagę na jego formę. Możesz zdecydować się na typowy produkt do stosowania na całej długości pasm. Dostępne są też specjalne rozjaśniacze do pasemek i balejażu. Możesz zdecydować się również na rozjaśniacz w sprayu – dzięki niemu łatwiej będzie Ci uzyskać efekt ombre. Przed zakupem rozjaśniacza do włosów, sprawdź, czy jego formuła została wzbogacona składnikami, które chronią pasma przed zniszczeniem. Do takich substancji należą między innymi proteiny mleczne, które zabezpieczają włosy już podczas procesu rozjaśniania. Regenerujące działanie wykazuje również prowitamina B5. Składniki kondycjonujące powodują, że włosy po zabiegu są miękkie i przyjemne w dotyku.

Rozjaśniacze do włosów – czy można stosować je w domu?

Farbowanie włosów w domu to dość często stosowany zabieg, którego samodzielne wykonanie kończy się sukcesem. Co z rozjaśnianiem? Je także możesz wykonać we własnym domu. Warto na kilka tygodni przed zabiegiem wzmocnić włosy stosując skuteczną pielęgnację. Dzięki temu pasma staną się silniejsze i będą gotowe na silną ingerencję. Przed rozpoczęciem rozjaśniania dokładnie zapoznaj się z ulotką, która znajduje się w opakowaniu. Kieruj się wskazówkami producenta, żeby uzyskać efekt, jakiego oczekujesz. Szczególną uwagę zwróć na czas podany przez producenta. Pamiętaj, że czasem jeden zabieg rozjaśniania może się okazać niewystarczający – dzieje się tak przede wszystkim w przypadku bardzo ciemnych, czarnych włosów. Po rozjaśnianiu stosuj zabiegi pielęgnacyjne, żeby zadbać o kondycję włosów.

Rozjaśniacze do włosów to nie wszystko! Odkryj nasz asortyment!

Rozjaśniacz w sprayu, rozjaśniacz do pasemek czy całych włosów – tego typu produkty są zróżnicowane, dlatego z łatwością wybierzesz taki, który najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby. W Drogerii Pigment przygotowaliśmy jednak więcej produktów przeznaczonych do samodzielnej koloryzacji pasm. Oferujemy duży wybór farb bez amoniaku, które doskonale sprawdzają się do samodzielnej koloryzacji, ponieważ nie mają nieprzyjemnego zapachu. Możesz zdecydować się na farbę blond, którą nałożysz po użyciu rozjaśniacza, żeby uzyskać wymarzony odcień. Oferujemy również czerwone i rude farby. Te dwa odcienie możesz uzyskać dzięki tradycyjnym farbom lub zdecydować się na hennowanie pasm, czyli farbowanie ich przy użyciu ziół. Henna pozwoli Ci nie tylko uzyskać piękny odcień czerwieni na włosach, lecz także pogrubi kosmyki i tym samym je wzmocni. Oferujemy również naturalne i chemiczne farby, dzięki którym uzyskasz brązowy odcień włosów. Chcesz w zdrowy dla pasm sposób uzyskać słoneczny odcień blond kosmyków? Zdecyduj się na zastosowanie cassii – to ziółko, które daje jedynie subtelny efekt koloryzujący, nadając pasmom żółtych tonów.