Kategorie

Szampony w kostce

Szampony są podstawowymi kosmetykami do pielęgnacji włosów. To właśnie one pozwalają skutecznie oczyścić nie tylko fryzurę, ale także skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli szukasz ekologicznego rozwiązania, które pomoże Ci w zadbaniu o Twoje kosmyki, to znakomitym wyborem będą dostępne w tej kategorii szampony w kostce. Proponowane formuły sprawdzają się świetnie w pielęgnacji każdego typu włosów, są wolne od chemicznych, mogących powodować podrażnienia czy przesuszenie dodatków, a do tego już na etapie mycia zapewniają fryzurze dawkę cennych składników odżywczych. Zobacz, jakie szampony w kostce oferujemy aktualnie w Drogerii Pigment!

17 produktów

Zalety szamponów w kostce

Jedną z największych zalet, którymi mogą pochwalić się szampony w kostce, jest ich skład. Zazwyczaj producenci wytwarzają je z delikatnych detergentów myjących, które łączą z substancjami o działaniu odżywiającym, nawilżającym czy wygładzającym. Bardzo często znajdziesz wśród nich naturalne ekstrakty roślinne, oleje, witaminy czy nawet glinki mineralne, które znakomicie radzą sobie z walką z nadmierne przetłuszczającymi się włosami. Co więcej, szampony w kostce dobrze się pienią i w przeciwieństwie do mydła do włosów nie wymagają zastosowania po ich użyciu dodatkowej płukanki octowej. Sekretem jest kwaśny odczyn tego typu formuł.

Szampon w kostce – ekologiczny sposób na pielęgnację włosów

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawiła, że coraz więcej producentów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich konsumentów, proponując rozwiązania pielęgnacyjne, które są dobre nie tylko dla skóry głowy i włosów, ale także dla środowiska. Jednym z nich jest szampon w kostce, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Powód jest prosty – tego typu formuły pozwalają znacząco ograniczyć ilość generowanych odpadów z plastiku. W końcu jedna butelka tradycyjnego szamponu, w zależności od swojej pojemności, starcza na około miesiąc lub dwa. Co więcej, formuły w kostce są bardzo często pakowane w papier, a czasami dostępne w sprzedaży luzem. Jeśli więc należysz do grona miłośników stylu zero waste – szampony w kostce będą strzałem w dziesiątkę.

Stosowanie szamponu w kostce krok po kroku

Zastanawiasz się, jak stosować szampon w kostce? Wbrew pozorom to naprawdę łatwe i wygodne rozwiązanie! Mycie włosów zacznij od ich rozczesania, a następnie zmocz je letnią wodą. Czas sięgnąć po kosmetyk do oczyszczania fryzury i skóry głowy. Nie pocieraj nim o skalp czy pasma – zamiast tego zwilż szampon w kostce w dłoniach i spień go. Najprościej mówiąc, używaj go to jak mydło. Uzyskaną pianę nanieś na włosy i głowę i delikatnie ją wmasuj, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i pozostałości po kosmetykach do stylizacji. Na zakończenie spłucz fryzurę letnią wodą i powtórz czynność. Na zakończenie zastosuj odżywkę lub maskę do spłukiwania, którą także możesz zamówić w naszej drogerii online.

W naszym asortymencie znajdziesz również: