Kategorie

Chusteczki do prania

Zdarzyło Ci się, że Twoje pranie zafarbowało na inny kolor? A może nie chcesz rozdzielać osobno kolorów, ponieważ trudno jest Ci uzbierać odpowiednią ilość ubrań? Robienie prania nie musi być wcale takie problematyczne! Sięgnij po specjalne chusteczki, które skutecznie chronią przed zafarbowaniem, jeśli ubrania tracą więcej barwnika. W naszej drogerii internetowej czekają na Ciebie sprawdzone produkty, które nie tylko wyłapują kolor i brud, ale także przywracają kolor czerni i pomagają wybielić ubrania. Z ich pomocą Twoja garderoba zawsze będzie wyglądała jak nowa! Koniecznie zobacz dostępne chusteczki do prania oraz obejrzyj inne środki czystości, by jak najlepiej zadbać o swój dom i ubrania.

3 produktów
Dostępność
Producent
 • Heitmann, Chusteczki wyłapujące kolor i brud, 20 szt
  Powiadom o dostępności
  Deleted
  Add again
  Heitmann

  Prane tkaniny nie tracą swoich kolorów, a biel pozostaje śnieżnobiała. Zastosowanie: Bęben pralki napełnić tkaninami przeznaczonymi do prania, wsypać zwykłą ilość proszku do prania. Do bębna pralki włożyć chusteczkę wyłapującą kolory HEITMANN i włączyć wybrany program prania. Po zakończeniu prania chusteczkę należy wyrzucić.Dozowanie: Białe tkaniny: 1...

  Brak na stanie 12,99 zł
   Oczekiwanie na dostawę
 • Heitmann, Chusteczki przywracające czerń, 10 sztuk
  Powiadom o dostępności
  Deleted
  Add again
  Heitmann

  Czarny to Twój ulubiony kolor niezależnie od pory roku? Chroń swoje ciemne ubrania przed blaknięciem - z każdą kolejną chusteczką Heitmann kolor pozostanie tak samo intensywny, jak na początku, po zakupie.  Przed rozpoczęciem prania włóż chusteczkę razem z ubraniami do bębna, nasyp proszku lub nalej płynu i rozpocznij pranie. Zużytą chusteczkę wyrzuć...

  Brak na stanie 21,99 zł
   Oczekiwanie na dostawę
 • Heitmann, Chusteczki wyłapujące kolor i brud, 45 szt
  Powiadom o dostępności
  Deleted
  Add again
  Heitmann

  Prane tkaniny nie tracą swoich kolorów, a biel pozostaje śnieżnobiała. Zastosowanie: Bęben pralki napełnić tkaninami przeznaczonymi do prania, wsypać zwykłą ilość proszku do prania. Do bębna pralki włożyć chusteczkę wyłapującą kolory HEITMANN i włączyć wybrany program prania. Po zakończeniu prania chusteczkę należy wyrzucić.Dozowanie: Białe tkaniny: 1...

  Brak na stanie 24,59 zł
   Oczekiwanie na dostawę

Jak działają chusteczki do prania wyłapujące kolor?

Chusteczki do prania wyłapujące kolor są doskonałym rozwiązaniem na co dzień. Wystarczy, że wrzucisz je do pralki razem z praniem, by chłonne włókna pokryte aktywnym składnikiem kationowym wyłapały barwnik w momencie, gdy znajdzie się w wodzie. Działają one niczym magnes, przyciągając cząsteczki kolorów i zatrzymując je, dzięki czemu możliwe jest pranie ubrań w całej palecie kolorów. Chusteczki do prania pomagają także utrzymać intensywną barwę odzieży, dzięki czemu na dłużej zachowa swój doskonały stan. Wiele z produktów dodatkowo przyciąga brud, zanieczyszczania, dlatego pranie wyjęte z pralki będzie jeszcze czystsze niż przy zastosowaniu jedynie proszku do prania. Jak rozpoznać, że chusteczki wyłapały brud? Po zakończonym cyklu będą pokryte szarą warstwą.

Jak używać chusteczek do prania, by skutecznie wyłapały barwnik

Korzystanie z chusteczek do prania jest niezwykle proste – wystarczy, że wrzucisz je na samo dno bębna pralki tuż przed włożeniem brudnej odzieży. Możesz dodać je także na końcu, w zależności od Twoich potrzeb. W większości przypadków wystarczy Ci zaledwie jedna chusteczka, jeśli jednak pierzesz ciemniejsze rzeczy lub nowo kupione jeansy i inne tkaniny ze skłonnością do utraty barwnika, lepiej zastosować od razu dwie lub trzy chusteczki. Co zrobić z raz użytą chusteczką? Niektóre osoby wykorzystują ją ponownie, jeśli nie jest mocno zabrudzona, jednak producenci doradzają ją wyrzucić, nie gwarantując skutecznego działania. Czy chusteczki do prania wyłapujące kolor i brud zawsze zadziałają? Kolorowe tkaniny prane po raz pierwszy należy uprać oddzielnie, gdyż produkt może nie spełnić swojego zadania.

Chusteczki do prania wybielające – jak działają?

Martwisz się o biel swoich ubrań? Sięgnij po chusteczki do prania wybielające, dzięki którym tkaniny utrzymają swój śnieżnobiały odcień bieli na dłużej. Jak działają? Najczęściej są wzbogacone w wybielacze optyczne i pomagają w usunięciu plam z soków, owoców, których nie udało się usunąć podczas prania. Tego rodzaju produkty zapobiegają żółknięciu i szarzeniu tkanin, zwiększają intensywność bieli i można je bez problemu używać nawet przy każdym praniu. Często nie można stosować ich na tkaninach, które miały kontakt z samoopalaczami i kremami przeciwsłonecznymi. Ile chusteczek musisz użyć jednorazowo? Maksymalnie jedną na 5 kg prania, jednak warto zapoznać się z zaleceniami danego producenta.

Chusteczki do prania przywracające czarny kolor

Chusteczki do prania czarnego są wzbogacane w formułę do pielęgnacji kolorów i włókien, dzięki czemu doskonale odnawiają czerń tekstyliów i chronią je przed blaknięciem podczas normalnego cyklu prania. W jaki sposób działają? Kolor z chusteczki łączy się z włóknami podczas prania, dla uzyskania intensywnej czerni. Enzymy pielęgnujące wygładzają dodatkowo szorstkie włókna i zapobiegają mechaceniu. Dzięki temu przy minimalnym wysiłku zadbasz o to, by Twoje czarne ubrania wyglądały zawsze doskonale. Jak ich używać? Chusteczki do prania ładuje się do bębna pralki, podobnie jak inne tego typu produkty. Należy użyć jednej lub dwóch sztuk, w zależności od zaleceń producenta. Po praniu wyrzuć chusteczkę, gdyż nie będzie już skutecznie działała.