Kategorie

Odżywki proteinowe

Podstawą w pielęgnacji włosów jest równowaga PEH, czyli: proteiny, emolienty i humektanty. W tej kategorii znajdziesz odżywki proteinowe od znanych i lubianych marek, dzięki którym możesz odbudować i uzupełnić braki w strukturze włosów, na przykład te spowodowane stosowaniem niewłaściwych kosmetyków czy nadmierną stylizacją przy pomocy wysokiej temperatury. Co istotne, takie produkty, choć działają zaskakująco dobrze, to nie powinny być stosowane zbyt często, aby nie zaburzyć wspomnianej równowagi PEH. Właśnie dlatego dostępne w tej kategorii odżywki proteinowe do włosów należy używać maksymalnie raz w tygodniu. Odkryj szczegóły aktualnej oferty i sprawdź, dlaczego warto zafundować sobie jeden z proponowanych kosmetyków!

43 produktów

Dlaczego warto zafundować sobie odżywkę proteinową do włosów?

Odżywki proteinowe, jak wspomnieliśmy na samym początku, pomagają w odbudowie ubytków powstałych w strukturze włosów. To właśnie one zapewniają efekt, który być może kojarzysz z Instagrama – gładka, lejąca się i maksymalnie połyskująca fryzura, która tworzy idealną taflę i jest niezwykle lekka. Co więcej, z pomocą odżywki do włosów zawierającej proteinowe substancje na początku składu możesz dodatkowo zwiększyć odporność swojej fryzury na uszkodzenia mechaniczne, jednocześnie wspierając naturalne procesy regeneracyjne. A to wszystko w połączeniu z dostarczaniem strukturze włosów składników, które są niezbędne do ich prawidłowego wzrostu.

Składniki w odżywkach do włosów – proteinowe formuły pod lupą

Odżywki do włosów, w szczególności te proteinowe, powinny być dobierane do porowatości kosmyków. Jeśli masz niskoporowate pasma, to najlepiej sprawdzą się kosmetyki zawierające roślinne składniki aktywne, na przykład glinki i ekstrakty. Z kolei u osób, które mają fryzurę średnioporowatą, dobrze mogą zadziałać proteiny o cząsteczkach średniej wielkości, czyli dobrze znana keratyna czy hydrolizowany jedwab. A jakie odżywki proteinowe polecamy do włosów wysokoporowatych? W tym przypadku strzałem w dziesiątkę będą takie składniki jak kazeina, kolagen czy proteiny jedwabiu, sojowe, mleczne i owsiane. Wymienionych substancji aktywnych szukaj pod takimi nazwami jak Soy Protein, Colagen, Milk Protein, Keratin, Oat Protein czy Silk.

Komu polecamy odżywki proteinowe?

Kiedy warto sięgać po odżywki proteinowe? W szczególności, gdy włosy są oklapnięte i brakuje im uniesienia tuż u nasady. Równie świetnie poradzą sobie w przypadku problemów z nadmiernym i zbyt szybkim przetłuszczaniem się skóry głowy, obciążeniem, strączkowaniem czy śliskością w dotyku. Co więcej, odżywki proteinowe mogą pomóc w sytuacji, gdy włosy przestały być tak podatne na stylizację – straciły skręt i elastyczność. Z kolei unikanie tego typu kosmetyków rekomendujemy osobom z elektryzującą się, puszącą, szorstką i suchą fryzurą.

Jeśli szukasz innej odżywki, to zachęcamy Cię do sprawdzenia produktów dostępnych w naszym asortymencie online: