Kategorie

Odżywki

225 produktów

Po każdym myciu włosy są tępe w dotyku, szorstkie, i kiepsko się rozczesują, dlatego tak ważne jest, aby ich mycie zakończyć odżywieniem. Zadaniem odżywki do włosów jest nadanie im pięknego wyglądu, wygładzenie ich i ułatwienie rozczesania. Odżywka ma pielęgnować włosy i dodawać im blasku. Nałożona na włosy zamyka ich łuskę, dlatego dzięki niej stają się miękkie i gładkie. Najlepsza odżywka do włosów powinna ułatwiać stylizację i wzmacniać działanie szamponu, dlatego zaleca się wybór odżywki do włosów tej samej marki i o tych samych właściwościach, co szampon. Dobrze dobrana odżywka do włosów do ich rodzaju sprawi, że jej działanie będzie najlepsze i będą one olśniewać zdrowym blaskiem.Najlepsza odżywka do włosów ich nie obciąża, nie powoduje przetłuszczania, ale sprawia, że są miękkie, przyjemne w dotyku i błyszczące.
Zwykłe odżywki powinny być nakładane po umyciu, na osuszone włosy i pozostawione na chwilkę, po której należy je dokładnie spłukać. Tego typu odżywki są najlepszym wyborem dla osób o włosach przetłuszczających się, suche włosy wymagają intensywniejszej regeneracji, dlatego najlepiej sięgnąć po odżywki bez spłukiwania w formie balsamu lub w sprayu. Odżywka do włosów w sprayu daje ekspresowy efekt wygładzenia, podkreśla fale i ich skręt, może być stosowana zarówno na wilgotne włosy jak i na suche, gdy wymagają intensywniejszego odżywienia.
Kosmetyk ten pełni bardzo ważna rolę w pielęgnacji włosów farbowanych, najlepsza odżywka do włosów zapobiega blaknięciu i wypłukiwaniu się koloru wzmacniając ich połysk. Odżywia je po zabiegu farbowania i pielęgnuje, by wyglądały zdrowo.