Kategorie

Stylizacja włosów kręconych

Chcesz wydobyć ze swoich włosów piękny skręt, który utrzyma się wiele godzin? Pomogą Ci w tym odpowiednie kosmetyki do stylizacji włosów kręconych. Nie zawsze musisz stosować urządzenia wykorzystujące wysoką temperaturę. Stylizacja włosów kręconych będzie znacznie trwalsza, a dodatkowo bezpieczniejsza, jeśli postawisz przede wszystkim na kosmetyki. Dostępne produkty występują w różnej formie – możesz zdecydować się na płyn, serum, żel czy krem. Sprawdź, jakie kosmetyki do stylizacji włosów kręconych dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz produkt, dzięki któremu zadbasz o wyjątkowy skręt loków.

33 produktów

Stylizacja włosów kręconych – czego możesz od niej oczekiwać?

Produkty do stylizacji włosów kręconych powinny przede wszystkim wzmacniać skręt loków i sprawiać, że piękna fryzura utrzyma się dłużej. To jednak nie jest ich jedyne zadanie. Kosmetyki te wykazują też pielęgnacyjne działanie. Czego możesz od nich oczekiwać? Przede wszystkim zmiękczenia włosów, nawilżenia ich, a także zniwelowania problemu z nieprzyjemnym puszeniem się pasm. Produkty do stylizacji loków poprawiają kondycję włosów, powodują, że stają się one przyjemne w dotyku, miękkie, elastyczne i błyszczące. Kosmetyki mogą też zapewniać ochronę pasm przed działaniem różnych warunków atmosferycznych oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Produkty do stylizacji włosów kręconych – jakich składników w nich szukać?

Stylizacja włosów kręconych może opierać się o kosmetyki zawierające naturalne składniki. W produktach szukaj oleju z awokado, który dogłębnie nawilża i odżywia, a poza tym wzmacnia barierę ochronną włosów i przywraca im blask. Zwróć też uwagę na masło shea, które powoduje, że pasma są lepiej zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Do stylizacji włosów kręconych możesz również wykorzystać kosmetyki zawierające keratynę będącą budulcem włosa. Dzięki niej pasma mniej się plączą, redukcji ulega problem z puszeniem się pasm, a dodatkowo zyskują one blask. Warto wybierać również spośród kosmetyków z prowitaminą B5 – chroni ona przed uszkodzeniami, do których może dojść podczas stylizacji. W produktach do kręconych włosów szukaj też gumy ksantanowej – to składnik pozwalający uzyskać intensywny skręt.

Jak stosować kosmetyki do stylizacji włosów kręconych?

Sposób stosowania zależy oczywiście od tego, jaki rodzaj produktu wybierzesz. Możesz zdecydować się między innymi na żel – naniesiesz go na wilgotne włosy, które następnie wysuszysz suszarką z dyfuzorem. Dzięki temu jeszcze lepsze efekty da Ci stylizacja włosów kręconych. Kosmetyki takie jak kremy możesz wgnieść w mokre pasma, ale też nałożyć nieco po ich wyschnięciu, żeby dociążyć pasma. W podobny sposób możesz wykorzystać spray, który nałożysz na wilgotne włosy przed suszeniem, ale sprawdzi się też na suchych pasmach, które planujesz stylizować z wykorzystaniem lokówki.

Produkty do stylizacji włosów kręconych i nie tylko! Poznaj naszą ofertę!

Już wiesz, jak łatwa może być stylizacja włosów kręconych. Kosmetyki do niej przeznaczone są tylko częścią naszej bogatej oferty produktów do stylizacji włosów. Oferujemy klasyczne, lubiane kosmetyki utrwalające fryzurę. W Drogerii Pigment znajdziesz między innymi pianki, na przykład przeznaczone do stylizacji fal. Dzięki takiemu produktowi fryzura utrzyma się znacznie dłużej. Oferujemy też pianki unoszące włosy i dodające objętości. W Drogerii Pigment przygotowaliśmy też duży wybór lakierów, które sprawdzą się doskonale na szczególne okazje. Produkt pozwoli Ci utrwalić fryzurę na wiele godzin, a dodatkowo ją nabłyszczy. Oferujemy lakiery, których z łatwością pozbędziesz z włosów. W naszym asortymencie nie brakuje też produktów do pielęgnacji. Wybieraj spośród wielu odżywek, olejków i masek. W Drogerii Pigment skompletujesz pełen zestaw kosmetyków do pielęgnowania i układania włosów, a także do dbania o skórę głowy.

Jaki stylizator do włosów kręconych?

Stylizator do włosów kręconych powinien być dopasowany do specyfiki skrętu włosa danej osoby i jej indywidualnych preferencji. Na rynku znaleźć można żele, pianki i kremy, które nakłada się na mokre włosy i wgniata w celu wydobycia loków. Niektóre kosmetyki utrwalają skręt mocniej, a inne jedynie podkreślają zawijasy, nie utrwalając kosmyków. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę także na jego skład.


Co do stylizacji włosów kręconych?

Na rynku znaleźć można wiele kosmetyków do włosów kręconych. To kremy, pianki, żele i spraye. Są dostępne w wersji lekko wydobywającej skręt i mocno utrwalającej. Niektóre z nich mają gęstą konsystencję, a inne nie powodują nadmiernego obciążenia cienkich włosów. W pielęgnacji istnieje opcja łączenia kilku preparatów, nakładając je po kolei.


Czym się różni aktywator od stylizatora?

Aktywator skrętu pomaga pobudzić włosy do skręcania się, zwłaszcza podczas ich ugniatania na mokro po zastosowaniu produktu. Stylizator jest wykorzystywany do utrwalenia uzyskanych loków, często na czas nawet kilku dni, aż do kolejnego mycia. Poszczególne produkty różnią się od siebie także formułą i składem.


Jak wydobyć skręt z włosów?

Aby wydobyć skręt z włosów, należy umyć je i nałożyć aktywator skrętu oraz stylizator na mokre kosmyki. W pozycji z głową pochyloną w dół wystarczy ugniatać włosy, by wydobyć z nich naturalny skręt. Tak przygotowane kosmyki należy wysuszyć suszarką z dyfuzorem, by nie doprowadzić do rozprostowania włosów. Wydobywanie skrętu jest skuteczne jedynie w przypadku włosów, które mają tendencję do naturalnego falowania lub kręcenia się.