Kategorie

Odżywki do włosów puszących się

Przyczyn puszenia się włosów może być wiele. Często wynika ono z nieodpowiedniej pielęgnacji, ale zdarza się też, że powodem są różnice temperatur i wilgotności w pomieszczeniach i na zewnątrz oraz nakrycia głowy, które prowadzą do elektryzowania się włosów. Jak zapobiegać puszeniu się włosów? Stosuj odpowiednią pielęgnację. Ważnym jej elementem jest odżywka do włosów puszących się, która zadba o nawilżenie oraz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Sprawdź, jakie kosmetyki dla Ciebie przygotowaliśmy i pożegnaj pasma, które są trudne do ułożenia, przesuszone i matowe.

60 produktów

Odżywka do włosów puszących się – co warto wiedzieć o stosowaniu?

Powstrzymanie puszenia się jest możliwe, jeśli zatrzymasz we włosach nawilżenie. Do tego celu potrzebna jest odpowiednia odżywka. Emolienty to właśnie te składniki, które tworzą na włosach zabezpieczającą powłoczkę. Kiedy występuje niedobór emolientów, włosy stają się suche. Odżywki do włosów puszących się powinny więc zawierać oleje. Doskonale sprawdzi się olej z konopi, który wykazuje działanie wygładzające. Zwróć też uwagę na humektanty. Wprowadź do pielęgnacji składniki takie jak pantenol. Pamiętaj też o proteinach, żeby zachować równowagę PEH, czyli balans pomiędzy proteinami, humektantami i emolientami. Odżywka do włosów puszących się i suchych nie powinna zawierać jednak zbyt dużo protein, ponieważ ich nadmiar prowadzi do plątania się włosów oraz puchu.

Odżywka do włosów puszących się to nie wszystko! Jak zniwelować puch?

Odżywka do włosów puszących się jest bardzo ważnym elementem pielęgnacji włosów, które potrzebują wygładzenia i nawilżenia. To jednak tylko jeden z wielu kosmetyków, które warto regularnie stosować. Podatne na puszenie się, a także plątanie są najczęściej wysokoporowate włosy. Warto wprowadzić do pielęgnacji olejowanie, żeby ograniczyć puch, kruszenie się i plątanie. Olejowanie jest zabiegiem, który polega na nałożeniu oleju na nawilżający podkład, na przykład z miodu wymieszanego z wodą. Do wysokoporowatych, puszących się włosów sprawdzą się oleje: lniany, ze słodkich migdałów, arganowy.

Odżywki do włosów puszących się i nie tylko – poznaj naszą ofertę

Odżywka do włosów puszących się i suchych, kruchych, pozbawionych blasku, farbowanych – w Drogerii Pigment znajdziesz kosmetyki, które odpowiadają na różnorodne potrzeby pasm. Oferujemy między innymi produkty ułatwiające rozczesywanie. Mają wygodną formę sprayu, a przeznaczone są zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W naszym asortymencie znajdziesz również odżywki bez spłukiwania, które należy dokładnie wczesać w pasma po umyciu. W naszym asortymencie znajdziesz też produkty przeznaczone do włosów o każdej porowatości. Wybierz spośród odżywek do włosów niskoporowatych, średnioporowatych i wysokoporowatych. W naszym asortymencie czekają na Ciebie różnorodne odżywki, dzięki którym Twoje pasma będą zdrowe, lśniące i wygładzone.