Kategorie

Żele antybakteryjne do dłoni

Żele antybakteryjne do rąk gościły na sklepowych półkach przez wiele lat, jednak dopiero podczas epidemii koronawirusa zyskały na popularności. Z tego też względu, a także chcąc wyjść naprzeciw potrzebom klientów naszej drogerii internetowej, w asortymencie uwzględniliśmy żele antybakteryjne do rąk. Zamknięte w wydajnych i – co więcej – funkcjonalnych buteleczkach pozwolą Ci na natychmiastowe oczyszczenie dłoni bez kontaktu z wodą oraz mydłem. Ponadto dzięki kompaktowemu opakowaniu możesz je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie - do pracy, szkoły, na uczelnie, spotkanie biznesowe, a nawet w daleką podróż. Niezależnie od tego, gdzie będziesz, żel antybakteryjny z naszej oferty zapewni Ci bezpieczeństwo. Koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas asortymentem! Znajdziesz w nim m.in. akcesoria do pielęgnacji dłoni.

Właśnie aktualizujemy produkty w tej kategorii. Wróć tutaj za chwilkę.

Sięgnij po żel antybakteryjny i oczyść dłonie bez użycia wody!

Antybakteryjny żel do rąk to podstawowe wyposażenie zarówno kobiecej, jak i męskiej kosmetyczki, w szczególności podczas szerzącej się epidemii koronawirusa. Jest to kosmetyk, z którego pomocą możemy poddać nasze ręce natychmiastowej dezynfekcji, bez względu gdzie jesteśmy i co robimy. Mało kto jednak pamięta, że podobnie jak chusteczki do dłoni tani żel antybakteryjny do rąk nie zastąpi wody oraz mydła. Dlaczego? Otóż produkty do dezynfekcji jak sama nazwa wskazuje, działają antybakteryjnie, przeciwwirusowo, a w niektórych przypadkach nawet przeciwgrzybicznie. W rzeczywistości dłonie będą czyste, a właściwie wolne od nieustannie osadzających się drobnoustrojów, jednak niezmiennie może nam towarzyszyć uczucie brudnych rąk.

Antybakteryjny żel do rąk, a dobre dla kondycji skóry składniki

Każdy żel antybakteryjny do rąk dostępny online, jak i stacjonarnie zawiera w swoim składzie alkohol, a dokładnie etanol, a co za tym idzie regularna dezynfekcja dłoni może prowadzić do nadmiernego przesuszenia skóry. W takim wypadku warto nie tylko zaopatrzyć się w silnie natłuszczające masła do rąk bądź odżywiające kuracje dla dłoni, ale także zwrócić uwagę na inne składniki aktywne zawarte w preparacie. Dobry dla kondycji skóry żel antybakteryjny powinien zawierać:

  • d-panthenol odpowiedzialny za procesy regeneracyjne,
  • alantoinę chroniącą przed wysuszeniem skóry,
  • ekstrakt z aloesu, zapobiegający nadmiernemu przesuszeniu skóry oraz wystąpieniu nieprzyjemnych podrażnień,
  • prowitaminę B5, która nie tylko regeneruje, ale przede wszystkim łagodzi i goi powstałe podrażnienia,
  • witaminę E zapewniającą ochronę przed działaniem wolnych rodników, zarazem odpowiedzialną za odpowiedni poziom nawilżenia.

Kiedy i po co stosować żele antybakteryjne do rąk?

Antybakteryjny żel do rąk to kosmetyk, który sprawdzi się nie tylko w dobie pandemii, ale także na co dzień bądź podczas dalekiej podróży, gdy nie mamy dostępu do bieżącej wody oraz środków myjących. Bez względu na to, jaki żel antybakteryjny do rąk dostaniesz tanio online, zapewni on Tobie bezpieczeństwo, skutecznie chroniąc przed obecnymi na różnych powierzchnia bakteriami i wirusami, które w następstwie mogą doprowadzić do wystąpienia różnorodnych schorzeń. Wystarczy, że zakupiony stacjonarnie bądź online żel antybakteryjny do rąk nałożysz na skórę dłoni, a następnie rozetrzesz go po całej ich powierzchni, pamiętając o stronie zewnętrznej oraz skórze między palcami. Najlepiej preparat wcierać przez około 30 sekund do momentu całkowitego wyschnięcia.