Kategorie

Pasty do zębów dla dzieci

O ile w przypadku niemowląt higiena jamy ustnej jest całkowicie bezproblemowa i nie wymaga nawet użycia szczoteczki, tak u starszych maluchów niezbędne jest zainwestowanie w odpowiednie produkty, dzięki którym ochronisz zęby swojej pociechy przed próchnicą i częstymi wizytami u dentysty. Z pomocą przychodzą dostępne w naszym asortymencie pasty do zębów dla dzieci, które powstały specjalnie z myślą o potrzebach najmłodszych członków rodziny. To formuły, które dobrze się pienią, dokładnie oczyszczają jamę ustną i w wielu przypadkach smakują nieziemsko dobrze! Dzięki temu poranne i wieczorne mycie zębów stanie się dla Twojego dziecka czystą przyjemnością. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i złożenia zamówienia!

15 produktów

Sprawdź, jakie pasty do zębów dla dzieci oferujemy aktualnie w Drogerii Pigment

Jeśli ciekawi Cię co mamy w naszej ofercie, to przygotowaliśmy przegląd produktów dostępnych w tej kategorii. Specjalnie z myślą o rodzicach i ich pociechach zebraliśmy w jednym miejscu najlepsze pasty do zębów dla dzieci, które w bezpieczny i skuteczny sposób pomogą maluszkowi zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej. W aktualnym asortymencie znajdziesz produkty MomMe, BioMadent, Jordan, La-Le, Anthyllis Baby, Sylveco czy Ziaja. Wśród nich czekają zarówno pasty do zębów dla dzieci wzbogacone o fluor, jak i te bez niego, w których zastąpiono popularny składnik aktywny ksylitolem. Już samo opakowanie pasty zachęci malucha do regularnego mycia zębów. To wszystko dzięki pokryciu ich bajkowymi postaciami, misiami i kolorowymi grafikami.

Pasta do zębów dla dzieci – z fluorem czy bez?

Jednym z największych dylematów, przed którym stają rodzice wybierający pastę do zębów dla dzieci, jest podjęcie decyzji, czy zdecydować się na produkt z fluorem, czy bez niego. Jak to w końcu jest – czy popularny bazowy składnik rzeczywiście szkodzi? Substancja aktywna wbrew pozorom nie jest wcale taka groźna, jak niektórzy ją przedstawiają. Rzeczywistość jest wręcz odwrotna – fluor jest niezbędny do zachowania zdrowia zębów, mocnego szkliwa i ochrony przed próchnicą, która powstaje w wyniku rozwoju bakterii i kwasów w jamie ustnej. Oczywiście, w nadmiarze może powodować fluorozę, jednak nie ma takiej możliwości, aby dziecko przedawkowało fluor w trakcie mycia zębów. Właśnie dlatego zalecamy zakup pasty z tym składnikiem aktywnym. To najlepsze, co możesz zrobić dla mleczaków swojej pociechy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie wyboru pasty do zębów dla dzieci?

Wiesz już, czy warto wybierać pasty do zębów z fluorem dla dzieci. Na co jeszcze zwrócić uwagę w trakcie zakupu artykułu do higieny jamy ustnej najmłodszych? Zdecydowanie na RDA i REA, czyli współczynnik ścieralności dla zębiny i szkliwa. W przypadku maluszków powinny być one jak najniższe, a sama formuła pozbawiona drobinek, których ścierające właściwości mogą okazać się zbyt mocne dla delikatnych mleczaków. Dobrym wyborem jest także kierowanie się rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej, które proponuje konkretne dawki fluoru dopasowane do wieku pociechy – im jest ona starsza, tym lepszym rozwiązaniem będzie wyższe stężenie składnika aktywnego. Oczywiście, koniecznie sprawdź też pozostałe substancje zawarte w paście do zębów dla dzieci, na przykład dobroczynne ekstrakty roślinne. Unikaj za to produktów z SLS, który zwiększa ryzyko powstawania bolesnych aft w jamie ustnej.