Kategorie

Pasty do zębów bez fluoru

Świeży i higieniczny uśmiech to nasza wizytówka, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby nasze zęby były czyste i zdrowe. Zaopatrz się w wysokiej jakości szczoteczkę do zębów oraz pastę, która sprosta wszystkim Twoim wymaganiom. Większość past do zębów zawiera fluor, którego zadaniem jest pobudzenie mineralizacji i wzmacnianie szkliwa. Przeciwdziała on próchnicy i nadwrażliwości zębów. Z myślą o osobach, które są jednak zainteresowane używaniem past do zębów bez tego składnika, na rynek wprowadzono szeroki wybór past bez fluoru. Również w Drogerii Pigment nie brakuje tego produktu.

34 produktów

Pasty do zębów bez fluoru – innowacyjne rozwiązanie

Od kilku lat na rynku dostępne są alternatywy dla konwencjonalnej pasty do zębów, a są nimi pasty do zębów bez fluoru. Pasty do zębów pozbawione tego pierwiastku będą dobrym wyborem w przypadku osób starszych i nadwrażliwych na fluor. Jeśli jednak nie ma przeciwwskazań, warto używać pasty z fluorem, gdyż jest on podstawą zdrowych zębów. Stomatolodzy zalecają stosowanie past z fluorem ze względu na jego korzystne działanie i uspokajają, że ilość tego pierwiastka w paście do zębów jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia. Pasta do zębów bez fluoru to produkt, na który warto zwrócić uwagę, jednak nie powinien być on podstawowym elementem codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

Jak mieć zdrowe i lśniące zęby?

Stworzona z myślą o Twoich potrzebach – pasta bez fluoru pozbywa się bakterii oraz odświeża płytkę nazębną, a także oddech. Ale sama pasta nie wystarczy! Należy pamiętać o kilku innych kwestiach, które są kluczowe w utrzymaniu zdrowego i pięknego uśmiechu. Zacznijmy od tego, jak poprawnie szczotkować zęby. Jeśli posiadasz typową szczoteczkę manualną, trzymaj ją stabilnie w dłoni i szczotkuj z wyczuciem, nie pomijając żadnego zęba ani żadnej powierzchni. Mycie powinno trwać minimum 2 minuty, niezależnie od tego, czy korzystasz z konwencjonalnej, czy elektrycznej szczoteczki. Po około 2 miesiącach prawidłowego czyszczenia Twoja szczoteczka powinna mieć powyginane włoski. Stomatolodzy zalecają korzystanie ze średnio twardego włosia. Dodatkowo nitkuj zęby nicią dentystyczną oraz płucz płynem do jamy ustnej. Wytrwałość i regularność skutkuje pozytywnymi rezultatami.

Drogeria Pigment – ogrom możliwości na śnieżnobiały uśmiech i nie tylko

Jak myślisz, na co jako pierwsze patrzą nasi rozmówcy oraz osoby, które poznajemy? Pięknie wyglądający uśmiech jest naszą wizytówką. Zaskakuj i olśniewaj każdego dnia! Śnieżnobiałe zęby widziane dotąd tylko w hollywoodzkich produkcjach są na wyciągnięcie ręki. Drogeria Pigment ma szeroki wybór kosmetyków, w tym produktów, które pozwolą Ci zadbać o zęby i sprawią, że wzrośnie Twoja pewność siebie. Nasz sklep od lat ulepsza swój asortyment, aby spełnić oczekiwania konsumentów. Przed Tobą szeroki wybór cen, smaków i zapachów. Rozpocznij swoją przygodę z odpowiedzialną i świadomą pielęgnacją!