baner

Fitomed

Fitomed


Jak powstają kosmetyki Fitomed?


Polska marka kosmetyków naturalnych skupia się na składnikach, których w naszym kraju jest pod dostatkiem, a których działanie ma zbawienny wpływ na skórę. Podczas gdy surowce zielarskie pozyskiwane z krajów o suchym klimacie mogą kumulować w swoich komórkach zanieczyszczenia, te zdobywane w Polsce są czystsze. Z takiego założenia wyszła właścicielka firmy Fitomed, która uznała, że brakuje na rynku kosmetyków nie tylko ładnie pachnących i pięknie opakowanych, ale też wykorzystujących w swoim składzie naturalne dobro rodzimych ziół. Dziś jest to jedna z najbardziej znanych polskich marek, które w procesie produkcji nie wykorzystują detergentów, a zastępują je naturalnymi saponinami zawartymi np. w korzeniu mydlnicy lekarskiej.


Jakie kosmetyki znajdziesz w ofercie Fitomed?


Marka proponuje katalog różnorodnych produktów odpowiadających na rozmaite potrzeby i wymagania klientów. Poszczególne linie kosmetyków obejmują specyfiki przeznaczone do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Dwudziestoletnie doświadczenie zaowocowało ogromnym wyborem produktów, takich jak:  • wcierki do włosów;

  • kremy do twarzy;

  • olejki;

  • peelingi do twarzy;

  • esencje nawilżające;

  • szampony do włosów;

  • mgiełki do twarzy;

  • hydrolaty do twarzy;

  • odżywki do włosów;

  • koncentraty antycellulitowe.


Surowce i składniki aktywne stosowane w kosmetykach Fitomed


To one odpowiadają za skuteczne działanie, a ich komponowanie w przemyślane i zrównoważone receptury pozwala na unikanie stosowania w składzie parabenów, szkodliwych konserwantów, detergentów i substancji zapachowych. Szczególnie te ostatnie mogą wywoływać niepożądane reakcje alergiczne. Dlatego też w Fitomed nietrudno znaleźć substancje aktywne i surowce o naturalnym pochodzeniu. Wyciągi ze skrzypu i z chmielu, z mydlnicy lekarskiej, lukrecji, szałwii, awokado, orzechów arganowych, róży damasceńskiej, kocanki, bratka polnego czy arniki górskiej nie powinny tu nikogo dziwić. Poza nimi łatwo znaleźć tu filtry UV, kwas salicylowy, kwas hialuronowy, kwas mlekowy i kwas migdałowy, a także witaminy czy woski roślinne.


Dlaczego warto kupować kosmetyki Fitomed w Drogerii Pigment?


Kosmetyki Fitomed charakteryzują się prostym, ale skutecznym składem bazującym na naturalnych substancjach. Nie trzeba długo namawiać do ich wypróbowania. Jeśli zdecydujesz się na ich zakup, skorzystasz też z szeregu zalet kupowania w Drogerii Pigment. Jedną z nich jest program lojalnościowy dla stałych klientów uprawniający do rabatu na kolejne zakupy. Koszt przesyłki zamówień powyżej 150 złotych bierzemy na siebie! A wszystkie paczki wysyłamy w bezpiecznych, ale ekologicznych opakowaniach, aby lepiej dbać o środowisko naturalne!