Kategorie

Kosmetyki złuszczające do twarzy

Kosmetyki złuszczające do twarzy mają za zadanie zadbać o kondycję skóry na dłużej. Każdego dnia gromadzi się na niej naskórek, który miesza się z zanieczyszczeniami z otoczenia. Jego regularne usuwanie pozwala na rozjaśnienie cery i nadanie jej jednolitego kolorytu. Złuszczanie sprawdza się świetnie także w sytuacji, gdy borykasz się z pozostałościami po trądziku w postaci ciemniejszych przebarwień. Warto przeprowadzić taki zabieg jeden lub dwa razy w tygodniu. W tym czasie skóra zdąży się zregenerować, a martwy naskórek gromadzący się na niej w ciągu kilku dni zostanie usunięty.

81 produktów

Istnieją różne sposoby na pozbycie się martwego naskórka ze skóry. Kosmetyki złuszczające do twarzy często przyjmują formę peelingów, z drobinkami, które podczas pocierania pozbywają się naskórka. Mogą być one przeznaczone zarówno do całej twarzy, jak i konkretnych jej obszarów, np. ust.

Kosmetyki złuszczające do twarzy z naszej oferty

W naszym asortymencie znajdziesz różne kosmetyki złuszczające do twarzy. Pozwalają one na zadbanie o kondycję cery na co dzień. Wśród nich pojawiają się peelingi z takimi składnikami jak skała wulkaniczna, matcha, masło z mango, pestki żurawiny czy biała glinka. Popularnością cieszą się również peelingi enzymatyczne. Od klasycznych wariantów z drobinkami różnią się tym, że nie zawierają składników ścierających mechanicznie, takich jak pestki malin, żurawiny czy cukier. Zamiast tego w ich skład wchodzą kwasy, najczęściej AHA i PHA. To dobre rozwiązanie dla osób borykających się z problemem szczególnie wrażliwej skóry. W ich przypadku pocieranie może powodować podrażnienia, a nawet rany. Z tego powodu osoby, które potrzebują delikatniejszych rozwiązań, powinny postawić na peelingi enzymatyczne.

W naszym sklepie znajdziesz też specjalne peelingi do ust. Pozwalają one na złuszczenie naskórka, który w tym miejscu jest zwykle grubszy. Oprócz tego oferujemy kwasy i maseczki złuszczające.

Jakie kosmetyki złuszczające do twarzy warto wybrać?

Kosmetyki złuszczające do twarzy w naszej ofercie występują w wielu wariantach. Warto dopasować je nie tylko do własnych preferencji, lecz także do potrzeb skóry. Wśród naszych produktów znajdują się np. pomadki ochronne z drobinkami peelingującymi. To doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy borykasz się z łuszczącymi się ustami i chcesz zadbać o nie przez całą dobę. Kosmetyki te zawierają szereg cennych substancji odżywczych, pozwalajacych na pielęgnowanie skóry i przywrócenie jej naturalnego blasku.

Oferujemy preparaty w buteleczkach z pipetką, w opakowaniu z zakrętką, a także z pompką. Pozwala to na dostosowanie sposobu dozowania kosmetyku do własnych preferencji. Ciekawym wyborem są również jednorazowe płatki złuszczające. Sprawdzają się one doskonale w sytuacji, gdy często podróżujesz. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, a jednocześnie pozwalają na łatwe zadbanie o cerę przy aktywnym stylu życia. Poszczególne kosmetyki różnią się od siebie również pojemnością. To produkty wydajne, pozwalające na kompleksowe dbanie o twarz każdego dnia.

Dlaczego warto stosować kosmetyki złuszczające do twarzy?

Kosmetyki do twarzy mają za zadanie zachować skórę w odpowiedniej formie na dłużej. Regularne dbanie o jej kondycję pozwala na opóźnienie procesów starzenia, a także sprawienie, że cera będzie prezentować się znacznie atrakcyjniej. Złuszczanie ma ogromne znaczenie w pielęgnacji. Dzięki niemu skóra staje się czysta i zyskuje jednolity koloryt. Regularne złuszczanie pozwala także na poradzenie sobie z problemami skórnymi. W przypadku osób borykających się np. z trądzikiem poleca się peelingi enzymatyczne. Ogromną popularnością cieszą się też kwasy owocowe, które jednak wymagają stosowania zgodnie z określonymi zasadami. Trzeba pamiętać, by nie używać ich przed wyjściem na słońce. Promieniowanie UV może bowiem spowodować pojawienie się przebarwień, a więc efektu odwrotnego do zamierzonego.