Kategorie

Kosmetyki mineralne

Kosmetyki mineralne polecamy każdemu, szczególnie alergikom oraz osobom z cerą tłustą, mieszaną, trądzikową i wrażliwą. Sprawdź ofertę Pigmentu!

105 produktów

Czy wiesz, co to są kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne to produkty do makijażu, które opierają się na składnikach pochodzenia naturalnego. Kosmetyki mineralne powstały jako bezpieczna alternatywa dla alergików i atopików, osób po zabiegach oraz w trakcie kuracji dermatologicznych. Drogeria Pigment oferuje szeroki wybór kosmetyków mineralnych marek takich jak Lily Lolo, Pixie, Annabelle Minerals, Ecolore czy Ecocera.

Skład kosmetyków mineralnych jest bardzo prosty. Najczęściej zawierają one od kilku do kilkunastu minerałów i ich związków występujących w naturze. Wśród nich są np. tlenek cynku, tlenek żelaza, dwutlenek tytanu, krzemionka czy mika. Jak one działają?

Tlenek cynku pomaga goić zmiany skórne oraz świetnie maskuje przebarwienia i niedoskonałości. Tlenek żelaza to pigment odpowiedzialny za odcień kosmetyku. Dwutlenek tytanu jest filtrem przeciwsłonecznym UVA i UVB. Daje on średnią ochronę (15-20 SPF). Krzemionka zwalcza problemy skórne, matuje, optycznie wygładza cerę oraz poprawia konsystencję kosmetyków mineralnych.

Kosmetyki mineralne polecamy każdemu, szczególnie alergikom oraz osobom z cerą tłustą, mieszaną, trądzikową i wrażliwą. Sprawdź ofertę Pigmentu!

Powszechnie wiadomo, że dla naszego zdrowia najlepsze są naturalne rozwiązania. Zasada ta dotyczy każdego aspektu życia, a makijaż nie jest tutaj wyjątkiem. Z tego powodu warto wybierać kosmetyki mineralne, które w całości powstają ze składników pochodzenia naturalnego. Tego typu produkty to idealne rozwiązanie dla alergików i wszystkich pozostałych kobiet, które posiadają cerę problematyczną. Kosmetyki mineralne nie podrażniają bowiem skóry i nie uczulają. Dodatkowo są trwałe i pięknie prezentują się na twarzy, a ich odcienie możesz dobierać w zależności od swojej karnacji. Masz także możliwość wyboru spośród produktów wielu znanych marek makijażowych, dzięki czemu wykonasz wysokiej jakości makijaż kosmetykami mineralnymi. Przejdź więc na stronę natury i postaw na kosmetyki mineralne z Drogerii Pigment!

Czym są kosmetyki mineralne i dlaczego warto w nie zainwestować?

Kosmetyki mineralne powstają w pełni z naturalnych składników, czyli minerałów i ich związków, które występują w naturze. Mowa tutaj między innymi o tlenku cynku, tlenku żelaza, dwutlenku tytanu, krzemionce czy mice. Zawarte w składzie substancje posiadają unikalne właściwości, dzięki którym kosmetyki zawierające minerały są tak skuteczne i trwałe. Przykładowo tlenek cynku wspomaga leczenie zmian skórnych oraz doskonale maskuje przebarwienia i niedoskonałości. Od zawartości tlenku żelaza zależy z kolei odcień kosmetyku. Dwutlenek tytanu zapewnia skórze ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Kosmetyki mineralne zawierają także krzemionkę, która skutecznie łagodzi problemy skórne, matuje i wygładza oraz mikę, która rozświetla cerę. Jeśli więc należysz do grona alergików lub posiadasz cerę tłustą, mieszaną, trądzikową czy wrażliwą, powinnaś zainwestować w kosmetyki mineralne!

Poznaj ofertę kosmetyków mineralnych w Drogerii Pigment!

W Drogerii Pigment znajdziesz bogatą ofertę kosmetyków mineralnych. Dzięki nim możesz wykonać pełen makijaż mineralny zarówno na co dzień, jak i na wieczór. W naszym asortymencie posiadamy przede wszystkim podkłady mineralne i pudry mineralne w trzech wersjach – rozświetlające, kryjące i matujące. W tej kategorii znajdziesz również inne produkty, dzięki którym wykonasz makijaż kosmetykami mineralnymi, to znaczy korektory mineralne, róże i bronzery, a także rozświetlacze mineralne. Do wykonania makijażu oka możesz natomiast wykorzystać kolorowe kosmetyki do makijażu oczu w postaci mineralnych cieni do powiek. Aby utrwalić makijaż, możesz z kolei wykorzystać primery mineralne. Dodatkowo w naszym asortymencie znajdziesz nie tylko kosmetyki mineralne, ale także wysokiej jakości pędzle do produktów mineralnych, dzięki którym z łatwością nałożysz produkty na twarz. Jak więc widzisz, oferta Drogerii Pigment jest na tyle szeroka, że na pewno znajdziesz w niej kosmetyk mineralny dla siebie!

Jak wykonać makijaż przy pomocy kosmetyków mineralnych?

Przy użyciu wysokiej jakości kosmetyków mineralnych możesz wykonać makijaż mineralny prawie od A do Z. Przy pomocy gąbki lub pędzla nałóż mineralny podkład rozświetlający, kryjący lub matowy, a dla utrwalenia efektu pokryj twarz pudrem w takiej samej formule. Dzięki temu kosmetyki mineralne doskonale wtopią się w skórę i stworzą piękną jednolitą taflę na twarzy bez efektu maski. Jeśli na Twojej skórze znajdują się jakiekolwiek niedoskonałości, możesz je zakryć przy pomocy korektorów mineralnych. Bronzery mineralne służą z kolei do delikatnego opalenia i wykonturowania twarzy. Do makijażu oczu wykorzystaj natomiast mineralne cienie do powiek. Na co dzień polecamy kosmetyki mineralne w neutralnych kolorach, a na wielkie wyjścia wykorzystaj te bardziej zwariowane odcienie. Teraz wystarczy jedynie wytuszować rzęsy i jesteś gotowa, by zawojować świat!