Kategorie

Waciki

Waciki, inaczej nazywane płatkami higienicznymi, należą do produktów kosmetycznych, bez których wiele osób nie potrafi się obejść – są przydatne zwłaszcza podczas codziennego demakijażu. W naszej ofercie umieściliśmy rozmaite waciki, w tym płatki kosmetyczne przeznaczone do wielokrotnego użycia. Jest to ekologiczne rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób. W zależności od indywidualnych potrzeb możesz kupić opakowania zawierające różną ilość płatków. Sprawdź też nasze pozostałe artykuły higieniczne, takie jak patyczki higieniczne oraz chusteczki jednorazowe.

3 produktów
 • Nie ma nic gorszego podczas demakijażu niż pozostałości waty, które zostają na twarzy po zmyciu makijażu i oczyszczeniu twarzy. Płatki kosmetyczne Cleanic dzięki swojej zwartej strukturze nie pozostawiają włókien i nie rozwarstwiają się nawet pod wpływem nacisku.  Płatki są wydajne i pozostawiają twarz oraz dekolt czyste i gotowe na dalsze zabiegi...

  Na stanie 6,49 zł
 • Płatki kosmetyczne co codziennego oczyszczania oraz pielęgnacji skóry. Wykonane w 100% z wysokiej jakości bawełny, dzięki czemu są delikatne i idealnie się sprawdzą dla wrażliwej skóry. Płatek posiada miękkie brzegi, więc możesz nim wykonać demakijaż oka lub przemywać skórę dziecka. Duży, kwadratowy kształt pozwala wygodnie oczyścić całą powierzchnię...

  Na stanie 8,99 zł
 • Cleanic, Płatki do demakijażu kosmetyczne owalne pure effect, 40 szt.
  Powiadom o dostępności
  Deleted
  Add again

  Płatki kosmetyczne co codziennego oczyszczania oraz pielęgnacji skóry. Wykonane w 100% z wysokiej jakości bawełny, dzięki czemu są delikatne i idealnie się sprawdzą dla wrażliwej skóry. Płatek posiada miękkie brzegi, więc możesz nim wykonać demakijaż oka lub przemywać skórę dziecka. Duży, owalny kształt pozwala wygodnie oczyścić całą powierzchnię twarzy....

  Brak na stanie 6,49 zł
   Oczekiwanie na dostawę

Z czego wykonane są klasyczne waciki higieniczne?

Aby waciki higieniczne spełniały swoje zadanie, muszą być wykonane z należytą starannością z odpowiednich materiałów. Odpowiednio sprasowane płatki nie rozdzielają się i nie tworzą kłaczków w trakcie demakijażu. Jednorazowe waciki dostępne w Drogerii Pigment są wykonane w 100% z miękkiej bawełny. Dzięki temu są delikatne i można oczyszczać nimi nawet bardzo wrażliwą cerę. Dodatkowo bawełna, jako materiał naturalny, jest bezpieczna dla alergików. Bawełniane waciki dobrze chłoną płyny, dzięki czemu podczas demakijażu nie musisz martwić się o to, że płyn użyty do zmywania make-upu będzie ściekał po twarzy. Okrągłe waciki jednorazowe pozwalają wygodnie i szybko oczyścić skórę twarzy, w tym delikatne okolice wokół oczu. Poza tym nadają się świetnie do zmywania lakieru z paznokci – trudno wyobrazić sobie coś innego w tej roli.

Poznaj wielorazowe waciki higieniczne

Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z produktów jednorazowych na rzecz tych przeznaczonych do wielokrotnego użycia. Trend ten pojawił się także w przypadku artykułów higienicznych, w tym płatków kosmetycznych. W naszej ofercie znajdziesz wielorazowe waciki wykonane z organicznej bawełny, która jest niezwykle miękka i przyjemna w dotyku. Oferujemy również płatki wielorazowe wykonane z wiskozy bambusowej w formie miękkiego frotte, które nadają się doskonale do delikatnego peelingu skóry twarzy. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na płatki różnej wielkości, sprzedawane pojedynczo lub w komplecie.

Jak używać wacików?

Warto wiedzieć, że płatki wielorazowe sprawdzają się równie dobrze, jak waciki tradycyjne. Stosuje się je w identyczny sposób, czyli nasącza się je ulubionym mleczkiem do demakijażu lub płynem micelarnym i delikatnie zmywa się nimi make-up. Różnica polega na tym, że po zakończonym demakijażu płatki wielorazowe należy przeprać – ręcznie lub razem z praniem, a następnie je wysuszyć. W ten sposób są gotowe do ponownego używania. Natomiast jednorazowe płatki kosmetyczne po użyciu należy wyrzucić do kosza.

Waciki klasyczne czy wielorazowe – zalety i wady

Zarówno waciki wielorazowe, jak i płatki jednorazowe mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników. W przypadku demakijażu doskonale sprawdzają się oba rodzaje wacików, ale kiedy chcesz przemyć ranę czy osuszyć krostkę, zdecydowanie lepszym wyborem będą te jednorazowe. Tu względy higieniczne przeważają zdecydowanie nad ekologią.

Wielorazowe płatki higieniczne wydają się droższe, jeżeli jednak pomnożysz czas ich użytkowania przez ilość płatków klasycznych, jakie należałoby w tym czasie kupić, to prawdopodobnie kwota będzie porównywalna, jeżeli nie niższa. Za wyborem płatków wielorazowych przemawiają głównie względy ekologiczne. Jeden duży płatek pozwala wykonać kompletny demakijaż – i to przez kilka miesięcy. W ten sposób istotnie zmniejsza się ilość generowanych śmieci. Wielorazowe płatki po zakończeniu swojej podstawowej funkcji mogą posłużyć do czyszczenia różnych przedmiotów.