Kategorie

Maski do włosów wysokoporowatych

Twoje włosy mają tendencję do puszenia się i elektryzowania? Po kontakcie z suszarką bądź prostownicą szybko się kruszą i łamią? Dotychczas stosowane przez Ciebie preparaty pielęgnacyjne nie były w stanie wydobyć z nich blasku? W takim razie Twoje pasma mogą wpisywać się w definicję włosów wysokoporowatych, których regularna pielęgnacja powinna opierać się na równowadze PEH. Na szczęście w asortymencie naszej drogerii internetowej znajdziesz wszystkie niezbędne produkty do ich pielęgnacji, a wśród nich maski do włosów wysokoporowatych zamknięte w wygodnych i – co więcej – wydajnych opakowaniach. Koniecznie zapoznaj się z całą dostępną ofertą już teraz!

34 produktów

Maska do włosów wysokoporowatych - kiedy i jak stosować?

Maski w przeciwieństwie do tradycyjnych odżywek wyróżniają się silniejszym działaniem zarówno pod względem nawilżenia, odżywienia, jak i odbudowy uszkodzonej struktury włosa. Z tego też względu nie wymagają one codziennego stosowania, a jedynie co kilka myć np. raz bądź dwa razy w tygodniu. Dokładnie tak samo wygląda stosowanie maski do włosów wysokoporowatych. Stanowi ona uzupełnienie regularnej pielęgnacji, w której pierwsze skrzypce odgrywa odpowiednio dopasowany do potrzeb pasm szampon oraz odżywka. Maski do włosów wysokoporowatych należy stosować po dokładnym umyciu włosów, na lekko wilgotne włosy. Aby wszystkie zawarte w nich składniki odżywcze wniknęły w strukturę włosa, pozytywnie wpływając na ogólną kondycję pasm, powinno się je trzymać na głowie przez blisko 15 minut.

Jaka jest najlepsza maska do włosów wysokoporowatych?

Z pewnością zastanawiasz się, jaka jest najlepsza do włosów wysokoporowatych dostępna na rynku. Otóż na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie. Według niektórych źródeł są to przede wszystkim maski emolientowe. Jednak w rzeczywistości włosy wysokoporowate wymagają zachowania balansu między każdą z grup składników, czyli humektantów, protein oraz emolientów, dlatego przed bezpośrednim zakupem warto zwrócić uwagę na skład wybranego produktu. Najlepsza maska do włosów wysokoporowatych powinna zawierać:

  • humektanty, czyli aloes, glicerynę, miód, które działają nawilżająco,
  • proteiny w postaci jedwabiu, keratyny, protein jaj, mleka bądź owsa odpowiedzialne za odbudowę zniszczonej struktury włosa,
  • emolienty, takie jak oleje, woski i silikony, zapobiegające nadmiernej utracie wody, zarazem działające wygładzająco.

Maski do włosów wysokoporowatych do stosowania na dzień i na noc

Maska do włosów wysokoporowatych może być stosowana zarówno na dzień, jak i na noc. Najlepszym tego dowodem są dostępne w asortymencie naszej drogerii internetowej preparaty pielęgnacyjne od cenionych producentów, takich jak Anwen, Mawawo, Trust My Sister czy Hairy Tale. Niejedna prezentowana przez nas maska do włosów wysokoporowatych została zamknięta w funkcjonalnym opakowaniu w postaci słoiczka bądź tubki, którą można zabrać również w daleką podróż, nie rezygnują z dobrodziejstw produktu. Wyjątkiem są preparaty do nocnej pielęgnacji oferowane w niewielkich saszetkach, idealne do jednokrotnego użycia. Można je stosować również jako alternatywę dla tradycyjnej maski bądź w postaci pierwszego O w metodzie OMO. Serdecznie zachęcamy również do zapoznania się z całym asortymentem Drogerii Pigment, w którym znalazło się miejsce na maski do włosów średnioporowatych, maski proteinowe oraz maski PEH.