Kategorie

Serum na pory do twarzy

Wiele osób sięga po serum na rozszerzone pory, mając nadzieję, że po jego zastosowaniu magicznie znikną. Mamy złą wiadomość – nie jesteś w stanie ich zlikwidować, ponieważ te mikroskopijne dziurki są naturalną częścią Twojej twarzy, przez którą skóra może wydzielać sebum. Czy to oznacza, że jesteś skazana na małe czarne kropki? Nie! Takie pory są po prostu rozszerzone i zatkane – niewłaściwymi kosmetykami czy niedokładnym oczyszczaniem. Z pomocą przychodzą odpowiednie formuły, dzięki którym poprawisz kondycję swojej cery! W Drogerii Pigment znajdziesz serum zmniejszające pory i wiele innych produktów, które dokładnie je oczyszczą i sprawią, że będą mniej widoczne. Zapraszamy do poznania szczegółów!

56 produktów

Kiedy stosować serum na rozszerzone pory?

Tak naprawdę serum na pory z tej kategorii może być stosowane przez każdą kobietę i mężczyznę. Wystarczy, że ich ujścia mieszków włosowych są zatkane i wydają się większe niż normalnie. Warto jednak pamiętać, że na ich wygląd wpływa wiele czynników. Wśród nich znalazły się te genetyczne, z którymi nie da się walczyć. Do innych powodów zaliczamy rezygnację z kremów z filtrem, które warto stosować przez cały rok, czy zaburzenia hormonalne. Co więcej, serum zmniejszające pory może okazać się pomocne u osób, które nadużywały zabiegów kosmetycznych lub stosowały niewłaściwe kosmetyki. Dobrym pomysłem jest wsparcie jego działania innymi produktami:

Dobre serum do twarzy na rozszerzone pory, czyli jakie?

Czym powinno się wyróżniać dobre serum do twarzy na rozszerzone pory? Przede wszystkim lekką formułą, która dodatkowo ich nie zapycha. Kosmetyk musi się łatwo wchłaniać i nie pozostawiać na skórze lepkiej warstwy. Obowiązkowo skład musi być wolny od substancji komedogennych, a zamiast nich serum na rozszerzone pory powinno zawierać substancje aktywne, które je zwężają. Są to między innymi ekstrakty z zielonej herbaty i oczaru wirginijskiego, olejek z drzewa herbacianego oraz kwasy AHA, na przykład kwas salicylowy. Dobrze, aby serum zmniejszające pory miało także żelową formułę i nie zawierało tłustych dodatków.

Serum na pory to nie wszystko! O czym jeszcze pamiętać w trakcie pielęgnacji?

Choć zakup serum do twarzy na rozszerzone pory to dobry krok, aby pożegnać się z małymi czarnymi kropkami na nosie czy policzkach, to warto jednak pamiętać o pozostałych krokach pielęgnacyjnych. Jeśli zmagasz się z zatkanymi ujściami mieszków włosowych, to podstawą powinno być dokładne oczyszczanie, w szczególności wieczorem. Strzałem w dziesiątkę jest to dwuetapowe, czyli stosowanie najpierw oleju, który rozpuszcza wszystkie zanieczyszczenia, a następnie żelu, pianki lub emulsji do mycia. Równie ważne jest włączenie do pielęgnacji innych produktów – toniku o ukierunkowanym działaniu, peelingu – kwasowego lub enzymatycznego, oraz maseczek oczyszczających. Możesz również zdecydować się na serum regulujące do twarzy, które pomoże Ci z nadmierną produkcją sebum.