Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Peelingi do skóry głowy trychologiczne

Często koncentrujemy się na odpowiednim przygotowaniu włosów do pielęgnacji, a zapominamy, że tego samego potrzebuje także skalp. To na skórę głowy nakładasz przecież między innymi wcierki pobudzające włosy do wzrostu. Skalp potrzebuje dokładnego oczyszczania – pozostają na nim bowiem różne rodzaje zanieczyszczeń. Na skórze głowy zbierają się resztki kosmetyków – zarówno pielęgnacyjnych, jak i do stylizacji. Warto więc regularnie stosować peeling do skóry głowy trychologiczny. To kosmetyk, który doskonale oczyszcza, pozwala pozbyć się martwego naskórka, przedłuża świeżość włosów, a dodatkowo może być świetną pomocą w walce z łupieżem. Sprawdź, jakie trychologiczne peelingi do skóry głowy dla Ciebie przygotowaliśmy, i wybierz kosmetyk, dzięki któremu zadbasz o skalp.

13 produktów

Peeling do skóry głowy trychologiczny – co warto wiedzieć o jego stosowaniu?

Trychologiczne peelingi do skóry głowy należy stosować z rozwagą. Przede wszystkim zwróć uwagę na częstotliwość. Kieruj się wskazówkami producenta, ale też swoimi potrzebami. Zazwyczaj poleca się stosować peeling do skóry głowy trychologiczny raz w tygodniu, żeby nie doprowadzić do podrażnienia skalpu. Zwróć uwagę na wskazówki producenta dotyczące sposobu stosowania – niektóre peelingi trzeba nakładać na mokrą skórę, inne na suchą.

Peeling do skóry trychologiczny – jakich składników w nim szukać?

Trychologiczne peelingi do skóry głowy dostępne w naszym asortymencie są pełne cennych i skutecznych składników. Możesz znaleźć w nich kwasy AHA oraz papainę, które wykazują oczyszczające działanie. Świetnie usuwają martwy naskórek, resztki kosmetyków oraz inne rodzaje zanieczyszczeń. Zwróć też uwagę na składniki zwiększające nawilżenie skóry głowy – w ten sposób działają prowitamina B5 oraz mocznik. Regularne stosowanie peelingu przyczyni się do zredukowania problemu z przetłuszczaniem. Produkty poprawiające kondycję skóry głowy mogą przyczynić się do zredukowania problemu z wypadaniem włosów.

Trychologiczne peelingi do skóry głowy i nie tylko! Poznaj naszą ofertę

W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne peelingi do skóry głowy, dlatego bez trudu wybierzesz produkt niezależnie od problemu, z jakim się zmagasz. Oferujemy peelingi mechaniczne, które sprawdzą się świetnie, jeśli potrzebujesz mocnego oczyszczenia. Zwróć też uwagę na peelingi enzymatyczne. Takie produkty nie zawierają drobinek, lecz substancje, które niejako rozpuszczają martwy naskórek. W naszym asortymencie znajdziesz więcej produktów do pielęgnacji włosów i skóry głowy. Lubisz rozwiązania 2 w 1? Zdecyduj się na szampon peelingujący, który jest przeznaczony do stosowania od czasu do czasu. Pozwoli Ci on dokładnie oczyścić skalp i jednocześnie złuszczyć martwy naskórek oraz pozbyć się resztek kosmetyków. Dzięki temu lepiej przygotujesz skórę na kolejne kroki pielęgnacyjne, na przykład zaaplikowanie wcierki pobudzającej wzrost włosów.