Zapisz się do newslettera i odbierz rabat -10% na pierwsze zakupy Sprawdź szczegóły

Kategorie

Kremy z filtrami mineralnymi do ciała

Filtry mineralne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Są bezpieczne w używaniu, ponieważ tworzą na skórze warstwę ochronną, a nie wnikają w głąb naskórka. Ochronny film działa niczym lustro – odbija promienie słoneczne. W Drogerii Pigment znajdziesz skuteczne kremy z filtrami mineralnymi do ciała, dzięki którym podczas urlopu możesz czuć się bezpiecznie. To kosmetyki, które sprawdzą się nawet w przypadku wrażliwej skóry. Filtry mineralne są bowiem dobrze tolerowane. Poznaj dostępne w Drogerii Pigment kremy z filtrami mineralnymi do ciała i wybierz produkt, który skutecznie ochroni Cię przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

7 produktów

Kremy z filtrami mineralnymi do ciała – dowiedz się więcej

Do grupy filtrów mineralnych należą dwa związki. Pierwszy z nich to dwutlenek tytanu – w składzie kosmetyku znajdziesz go pod nazwą Titanium dioxide, natomiast drugi to tlenek cynku w składzie opisywany jako Zinc oxide. Filtry te uznaje się za zabezpieczające zarówno przed promieniowaniem UVA, jak i UVB. Czasem są one w kosmetykach łączone z filtrami chemicznymi. Filtry mineralne, czyli inaczej fizyczne uznaje się za stabilne. Wolno tracą one swoje właściwości, co zapewnia ochronę na dłużej. Mimo wszystko należy pamiętać o ich ponownej aplikacji w ciągu dnia. Filtry mineralne nie wnikają w skórę, dlatego są bezpieczne nie tylko dla dorosłych, lecz także dla dzieci.

Kremy z filtrem mineralnym do opalania – dlaczego warto stosować?

Kremy z filtrami mineralnymi do ciała to niezbędnik w kosmetyczce. Dzięki nim unikniesz tak zwanego fotostarzenia się skóry, czyli uszkodzeń wywołanych działaniem promieniowania. Za słaba ochrona przed słońcem może przyczynić się do utraty elastyczności, nierównomiernego kolorytu skóry oraz wystąpienia przebarwień. Niedostateczna ochrona może też spowodować wystąpienie oparzeń słonecznych, a związany z nimi ból zniszczy Ci urlop. Pamiętaj, żeby stosować kremy w dużej ilości i powtarzać ich aplikację, kiedy ich działanie mogło ulec zmniejszeniu, na przykład po wyjściu z wody.

Kremy z filtrami mineralnymi do ciała i nie tylko – odkryj naszą ofertę!

W naszym asortymencie nie brakuje kremów z filtrami do ciała, ale to tylko część rozbudowanej oferty. W Drogerii Pigment znajdziesz różne kosmetyki do ochrony przeciwsłonecznej. W asortymencie nie brakuje produktów do twarzy, która jest szczególnie narażona na działanie promieniowania – nie tylko latem, lecz także w inne pory roku. To kremy, na przykład z SPF 50. Wykazują one działanie nie tylko zabezpieczające przed słońcem, lecz także pielęgnujące. Zawierają między innymi łagodzącą alantoinę czy witaminę E, która chroni przed wolnymi rodnikami. W Drogerii Pigment znajdziesz też produkty chroniące delikatną skórę ust przed szkodliwym działaniem promieniowania. Chcesz cieszyć się piękną opalenizną dłużej? W asortymencie Drogerii Pigment nie brakuje kosmetyków, które przyspieszają opalanie lub utrwalają opaleniznę.