Kategorie

Paznokcie łamliwe

Zadbane paznokcie to przede wszystkim zdrowe paznokcie. Ich wygląd wiąże się nie tylko z tym, w jaki sposób o nie dbamy, ale też odzwierciedla wiele różnych problemów z naszym organizmem. To na ich płytce będzie można zauważyć chociażby niedobory witamin i minerałów. Czasem to wręcz sygnał do wykonania dokładniejszych badań, więc nigdy nie należy lekceważyć niepokojących zmian. Jeśli dokuczają Ci paznokcie łamliwe, zacznij od wyeliminowania przyczyn, a jednocześnie wprowadź lepiej dopasowaną pielęgnację. Dzięki temu już w ciągu kilku tygodni zauważysz różnicę. Koniecznie sprawdź, jakie kosmetyki na łamliwe paznokcie znajdziesz na drogeriapigment.pl.

12 produktów

Paznokcie łamliwe – przyczyny

Łamliwość paznokci i ich ogólne osłabienie zazwyczaj ma swoje źródło w niedoborze witamin, zwłaszcza tych z grupy B, oraz składników mineralnych takich jak żelazo, wapń, cynk czy magnez. Warto też pamiętać o tym, że paznokcie łamliwe mogą być efektem niedoboru białka budulcowego, w tym np. keratyny. Jeśli zauważysz, że Twoje paznokcie w ostatnim czasie stały się łamliwe, kruche i osłabione, sprawdź, czy wzdłuż ich powierzchni nie pojawiły się podłużne rowki mogące świadczyć o niektórych chorobach. To wystarczający powód, by udać się na badania. Oczywiście dość częstym powodem jest również niewystarczająca lub wręcz niewłaściwa pielęgnacja paznokci. W tej sytuacji dobrze jest mieć pod ręką skuteczne produkty na łamliwe paznokcie.

Jakie kosmetyki na łamliwe paznokcie wybrać?

Czasem zdarza się tak, że łamliwość paznokci idzie w parze z przesuszoną, szorstką skórą dłoni. Jeśli tak się dzieje, warto postawić na intensywne kuracje dla dłoni i paznokci. Dobrze jest jednak skupić się również na odpowiedniej pielęgnacji samych paznokci. Tu z pomocą przychodzą specjalnie do tego przeznaczone odżywki, ale i utwardzacze, które stanowią silną powłokę ochronną nie tylko przed łamaniem, ale i działaniem szkodliwych czynników. Warto też zamienić zwykły krem do rąk na taki ze składnikami, które pielęgnują też płytkę paznokcia, a do manicure nie używać metalowych pilniczków. Sprawdź, czy wybrane produkty na łamliwe paznokcie zawierają takie składniki jak olejek rycynowy, oliwę z oliwek czy wyciąg z siemienia lnianego oraz witaminy.

Najlepsze produkty na łamliwe paznokcie od Drogerii Pigment

Dobrze dobrana pielęgnacja ma ogromne znaczenie, ale warto też ograniczyć negatywne czynniki działające na paznokcie. Zwróć uwagę na to, czy nie wystawiasz ich na działanie silnych detergentów, np. podczas sprzątania. Nawet zbyt długie moczenie w gorącej wodzie może zakończyć się łamliwością i rozdwajaniem płytki. Podczas zmywania lakieru staraj się używać zmywacza bez acetonu w składzie. Zwłaszcza jeśli paznokcie malujesz często i równie często musisz je zmywać. W Drogerii Pigment znajdziesz takie kosmetyki na łamliwe paznokcie, które pomogą Ci osiągnąć natychmiastowy efekt. Bez trudu wybierzesz też rozwiązania wzmacniające paznokcie na dłużej, korzystnie wpływając na ich ogólną kondycję. Nie wiesz, co wybrać? Nasze ekspertki z przyjemnością Ci doradzą!