Kategorie

Glinki niebieskie

Naturalna pielęgnacja zdobyła ogromną sympatię, a jednym z najbardziej lubianych produktów stały się skuteczne glinki. Występują w różnych kolorach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz produkt idealnie dopasowany do potrzeb Twojej cery. W Drogerii Pigment dostępne są kosmetyki z niebieską glinką, która jest znana ze swoich zróżnicowanych właściwości. Składnik jest delikatny, ale jednocześnie skuteczny. Maseczka z glinki niebieskiej wykazuje działanie przeciwzapalne, łagodzące oraz nawilżające. Kosmetyk z tą glinką doskonale sprawdzi się w pielęgnacji skóry tłustej, na której występują stany zapalne. Sprawdź, jakie produkty z glinką niebieską dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz kosmetyk, który ukoi Twoją cerę.

1 produkt
Dostępność

Maseczka z glinki niebieskiej – jak działa?

Glinka niebieska to cenny surowiec kosmetyczny, który zawiera żelazo, wapń, potas czy magnez. Dzięki temu maseczka z niebieskiej glinki ma szansę skutecznie zadziałać już za pierwszym razem, jednak warto wykorzystywać ją regularnie, żeby cieszyć się jeszcze lepszymi rezultatami. W Drogerii Pigment znajdziesz glinkę niebieską w formie proszku, z którego samodzielnie przygotujesz maseczkę doskonale dopasowaną do potrzeb Twojej cery. Możesz połączyć glinkę z samą wodą i taką mieszankę nałożyć nie tylko na twarz, lecz także na ciało. Przetłuszczona i szara – na taką cerę doskonale zadziała maseczka. Niebieska glinka jest też pomocna w walce z pierwszymi oznakami starzenia.

Nie tylko maseczka! Niebieska glinka i jej zastosowania

Proszek o błękitnym zabarwieniu jest przeznaczony głównie do stosowania na twarzy. Maseczka z niebieskiej glinki to jednak tylko jedno z zastosowań cennego surowca kosmetycznego. Możesz wykorzystać glinkę na ciało – przygotowaną z proszku maseczkę pozostawisz na nim nawet około 40 minut. Produkt możesz również dodać do kąpieli – relaks w wannie nie powinien trwać jednak dłużej niż 15 minut. Niezależnie od tego, jaki zastosowanie glinki niebieskiej wybierzesz, pamiętaj o regularnym stosowaniu. Maseczka stosowane co kilka dni przyniosą doskonałe rezultaty.

Maseczki z niebieskiej glinki to nie wszystko! Sprawdź naszą ofertę

W Drogerii Pigment znajduje się niejedna maseczka z glinki niebieskiej, jednak to tylko część naszej rozbudowanej oferty. Znajdziesz w niej również glinki zielone, które są szczególnie polecane do stosowania na cerach tłustych, trądzikowych i zanieczyszczonych. W naszym asortymencie znajdziesz też glinki czerwone, które rewelacyjnie absorbują sebum. Wykazują również pozytywne działanie na naczynka krwionośne. Na problemy z trądzikową i przetłuszczającą się cerą polecana jest również glinka Ghassoul, którą możesz również wykorzystać jako dodatek do szamponu, żeby wzmocnić jego oczyszczające właściwości. Sprawdź, jakie jeszcze glinki znajdują się w naszym asortymencie i wybierz kosmetyk, który odpowie na potrzeby Twojej skóry.