Kategorie

Zestawy pędzli do oczu

Podczas tworzenia makijażu, ważne są kosmetyki, jakich używasz, jednakże duże znaczenie odgrywają także akcesoria. Wszystko czego Ci potrzeba, znajdziesz w sklepie internetowym drogeriapigment.pl. W naszej ofercie są zestawy pędzli do oczu, które rozświetlą twoje spojrzenie i nadadzą mu całkiem nowy wymiar. Z pędzlami łatwiej jest równomiernie nanieść cienie, puder i inne produkty, a ich jakość wpływa na szybkość i łatwość wykonania wymarzonego make upu. Sprawdź także pędzle wegańskie do oczu czy precyzyjne pędzle do oczu. Zapraszamy!

Właśnie aktualizujemy produkty w tej kategorii. Wróć tutaj za chwilkę.

Co znajdziesz w zestawie pędzli do makijażu oczu?

Zestawy różnią się między sobą ilością i rodzajami pędzli. Jednakże podstawę, czyli niezbędne must have to około pięciu pędzli o różnych grubościach i przeznaczeniu. Pędzel przeznaczony do aplikacji cieni na całą powiekę jest spłaszczony i ma kształt małego języczka, którym łatwo można nabrać większą ilość i skupić ją w jednym miejscu. Pędzel w kształcie zbitej kulki o krótkim włosiu może pełnić wiele funkcji. Świetnie nadaje się do aplikacji błyszczących cieni lub rozświetlacza w kącikach oczu oraz tuż pod dolnym łukiem brwiowym. Sprawdza się również w nakładaniu cieni podkreślających dolną linię rzęs.

Nie może też zabraknąć pędzelka do malowania brwi, który zazwyczaj jest płaski, skośnie ścięty i mocno zbity. Z jego pomocą łatwo wyrysujesz kształt łuków brwiowych oraz wypełnisz je cieniem. Uzyskasz pożądany kształt brwi, bez wizyty u kosmetyczki, bezpośrednio w zaciszu własnego domu. Z kolei pędzel do blendowania cieni to niezbyt duży, puchaty, owalny pędzel. Jego włosie powinno być miękkie, delikatne i łatwo się zginać, żeby było Ci wygodnie rozcierać pigment. Pędzel do eyelinera i do brwi powinien być mały, cienki i zakończony w szpic.

Pędzle mogą być wykonane z włosia naturalnego i sztucznego, w zależności od ich zastosowania. Wypróbuj również spiralki do rzęs, aby spotęgować olśniewający efekt Twojego spojrzenia! Zestaw pędzli do makijażu oczu ułatwia start i stanowi doskonałą bazę do stworzenia indywidualnego kompletu.

Pędzle z włosia naturalnego czy sztucznego?

Zestawy pędzli do makijażu oczu są szczególnie polecane dla kobiet, które rozpoczynają swoją przygodę z upiększaniem. Od razu otrzymujesz komplet akcesoriów, dzięki którym stworzysz wymarzony makijaż. Z upływem czasu sama zdecydujesz czy jakiegoś pędzla Ci brakuje i w każdej chwili będziesz mogła go dokupić w sklepie internetowym drogeriapigment.pl. Pędzle z włosia naturalnego charakteryzują się delikatnością i sprężystością, sprawdzą się przy blendowaniu i rozcieraniu produktów sypkich, ponieważ ich porowata struktura absorbuje sypkie pigmenty oraz z łatwością przenosi je na skórę. Do ich tworzenia najczęściej używa się specjalnie dobranego i wyselekcjonowanego włosia, które pochodzi od kozy, sobola, kucyka lub wiewiórki. Natomiast pędzle z syntetycznego włosia nie są porowate, dlatego lepiej używać ich do aplikacji produktów kremowych, takich jak podkłady i korektory, a dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości.